داغ ترینها: ....
مقتدایی:

رقم بزرگی از كاربران تلگرام پیش از فیلترینگ كسر شده است

رقم بزرگی از كاربران تلگرام پیش از فیلترینگ كسر شده است

به گزارش كمیاب آنلاین نایب رئیس كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: از زمان استقرار CDN های تلگرام در كشور، می بایست ترافیك استفاده از این پیام رسان با نرخ داخلی برای كاربران محاسبه می شده درحالیكه با نرخ بین الملل و چندبرابری نسبت به ترافیك داخلی مورد محاسبه قرار گرفته و از حساب كاربران كسر شده است وزیر باید در این خصوص در كمیسیون شفاف سازی كنند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، عباس مقتدایی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اوایل آغاز به کار مجلس شورای اسلامی، ویدیو و کلیپ های گرافیکی در سطح فضای مجازی منتشر گردید که مبین یک تخلف در مورد پیام رسان تلگرام بود. در همین راستا فعالان فضای مجازی و برخی کاربران هم این مباحث و مطالبات را به نمایندگان منتقل کردند و در این خصوص شفافیت این مورد دغدغه جدی داشتند.
وی افزود: بر مبنای خواسته کاربران و فعالان فضای مجازی، مصاحبه های مختلفی با رسانه ها انجام دادم و خواهان ورود کمیسیون اصل ۹۰ و سازمان بازرسی به مبحث شدم و همینطور از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خواستم که درمورد این دغدغه پاسخ لازم را بدهد.
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد: بعد از آنکه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پاسخ لازم را نداد، از راه تذکری کتبی در مردادماه خواهان تشریح و شفاف سازی مفاد قرارداد با تلگرام و چرایی محاسبه ترافیک بین الملل برای کاربران تلگرام با وجود استقرار CDN های تلگرام در کشور شدم.
وی اضافه کرد: تابحال این وزارتخانه اقدامی در این خصوص انجام نداده و پاسخی به بنده واصل نگردیده. مکاتبه ای هم باردیگر با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام دادم و خواهان پاسخ به تذکر شدم که متاسفانه اقدام لازم صورت نگرفت.
مقتدایی مطرح کرد: در همین راستا، از ابزار قانونی سوال از وزیر بهره گرفتیم و امروز سوالی را به همراه سایر نمایندگان محترم در همین خصوص از آقای آذری جهرمی مطرح کردیم که به کمیسیون صنایع و معادن ارجاع شد و ایشان باید در کمیسیون جهت پاسخ به این سؤال حضور یابند.
نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سال ۱۳۹۰ خطاب به دولت مستقر مطرح کردند: « به سؤالات و ابهامات پاسخ دهید تا این مسائل در رسانه ها هم پخش و مسائل روشن شود که در این صورت غرض ورزی غرض ورزان به جایی نمی رسد». توقع شخصی ما این بود که آقای وزیر خودشان به این دغدغه فعالان و کاربران پاسخ بدهند و در همین خصوص تذکر هم دادیم، ولی عدم پاسخگویی وزارتخانه سبب استفاده از حق قانونی سوال شد. البته سکوت وزارتخانه در این قضیه برای همه کاربران و فعالان فضای مجازی قابل توجه بود.
وی خاطرنشان کرد: «قرار داد با تلگرام بر مبنای چه تضامینی منعقد شده است؟»، « سود حاصله از افزایش ترافیک بین الملل با ورود تلگرام برای دولت و آن وزارتخانه به چه میزان بوده و در چه بخشی هزینه شده است؟ »، « مابه التفاوت هزینه ترافیک بین الملل و داخلی چه میزان بوده و در چه بخشی هزینه شده است؟ »، « اطلاعات کاربران در CDN ها در چه وضعیتی قرار دارد؟ »، « تجهیز CDN ها و هزینه آن توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات صورت گرفته است یا تلگرام؟ » و « چرا در ابتدای استقرار CDN های تلگرام در کشورمان، استقرار آن تکذیب شد؟» بخشی از سوالاتی که کاربران و فعالان فضای مجازی خواهان پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بودند.
مقتدایی خاطرنشان کرد: در مورد بیت المال همه حساسند و اینکه از زمان استقرار CDN های تلگرام در کشور، می بایست ترافیک استفاده از این پیام رسان با نرخ داخلی برای کاربران محاسبه می شده درحالیکه با نرخ بین الملل و چندبرابری نسبت به ترافیک داخلی مورد محاسبه قرار گرفته و از حساب کاربران کسر شده است، مساله اصلی ماست و آقای وزیر باید در این خصوص در کمیسیون شفاف سازی کنند.
وی عنوان کرد: بررسی های تیم تحقیقاتی دفتر اینجانب نشان داده است که پس از استقرار CDN تلگرام، ترافیک بین الملل حساب شده است و در این صورت رقم بسیار بزرگی از کاربران تلگرام پیش از فیلترینگ این پیام رسان کسر شده است که منتظر پاسخ وزیر ارتباطات می مانیم تا علت و ابعاد این مساله بیشتر روشن شود.
مقتدایی در انتها تصریح کرد: در مورد قانون تسهیل ازدواج، پرداخت دومیلیون یورو از جانب شستا به سرمربی سابق تیم ملی فوتبال هم سوالاتی را مطرح کرده ام که در انتظار حضور وزرا در کمیسیونهاست و بعد از برگزاری جلسات، نتیجه آنرا به مردم منعکس خواهم کرد. یکی از ابزارهای مهم نمایندگان سوال است که می توانیم با استفاده از آن در جهت احقاق حقوق مردم و پیگیری مشکلات گام برداریم.
منبع:

1399/08/09
23:24:48
2.5 / 5
1384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین