داغ ترینها: ....

برگزاری نمایشگاه تستا از 27 تا 30 آذر

برگزاری نمایشگاه تستا از 27 تا 30 آذر

كمیاب آنلاین: دبیر اجرائی نمایشگاه ساخت و تولید ایرانی(تستا) از برگزاری این نمایشگاه در ایام 27 تا 30 آذرماه آگاهی داد.به گزارش روز چهارشنبه دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری(عتف)، پیام چینی فروشان درمورد این نمایشگاه گفت: همزمان با هفته پژوهش و فناوری، نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی ( تستا ) به صورت مجازی و حضوری برگزار می گردد.

دبیر اجرائی نمایشگاه تستا ضمن تاکید بر شناسایی نیازهای فناورانه، اظهار داشت: این نمایشگاه با هدف شناسایی نیازهای پژوهشی و فناورانه، بسترسازی برای تجاری سازی یافته های پژوهشی و فناوری های توسعه یافته همین طور برقراری ارتباط سازنده میان بخش عرضه و تقاضای فناوری کشور برگزار می گردد.

به گفته چینی فروشان، دبیرخانه شورای عالی عتف بمنظور همفکری، هماهنگی و مشارکت در امور اجرائی نمایشگاه تستا، شورای راهبری این نمایشگاه را با حضور دستگاه های اجرائی که آمادگی خودرا جهت ارائه نیازمندی های فناورانه اعلام نموده اند، همین طور نهادهای فناور در حوزه علم، فناوری و تامین مالی تشکیل داد.

وی درباب برگزاری جلسه هماهنگی با سازمان های شرکت کننده در این نمایشگاه اشاره کرد: اولین جلسه این شورا با حضور نمایندگان وزارتخانه های نیرو، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، صنعت، معدن و تجارت، مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوی و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی انجام شد.

دبیر اجرائی نمایشگاه تستا درمورد مصوبات این جلسه اظهار داشت: در این نشست بر لزوم برگزاری نمایشگاه به صورت ترکیبی مجازی و حضوری تاکید و مقرر شد ساز و کارهایی بمنظور ترغیب شرکت ها، سازمان های متقاضی و واحدهای فناور ارائه شود.

چینی فروشان اضافه کرد: در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی آمادگی کامل خودرا در پشتیبانی از تفاهم نامه هایی که در این نمایشگاه به ثبت برسند اعلام نمود.

به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا، دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری در امتداد تحقق اهداف سیاست های اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از ساخت داخل، از سال ۱۳۹۷ مبادرت به برگزاری نمایشگاه تقاضا محور «تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا)» کرد.

نمایشگاه تستا نوعی نمایشگاه معکوس و مبتنی بر تقاضای فناوری است که در آن شرکتها و سازمان های متقاضی، ظرفیت های توسعه ای و نیازمندی های تکنولوژیکی را مستند می کنند و آماده ارائه نیازمندی های فناورانه خود به صاحبان فناوری، شامل دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری می شوند.منبع:

1399/08/23
12:48:04
5.0 / 5
1102
تگهای خبر: آموزش , اجرا , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین