داغ ترینها: ....

ارتقای ایمنی محیط های صنعتی با تجهیزات نانویی

ارتقای ایمنی محیط های صنعتی با تجهیزات نانویی

به گزارش كمیاب آنلاین یك شركت فناور با استفاده از نانو الیاف ایرانی تجهیزات ایمنی مانند دستكش و لباس كار و ماسك برای كار در محیط های صنعتی و استفاده روزمره جامعه به بازار عرضه نموده است.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این شرکت فناور نانویی قبل از انتشار کرونا دستکش و لباس ایمن برای کار در محیط های صنعتی تولید می کرد که با عنایت به نیاز موجود در کشور مبادرت به تولید ماسک کرده است.
فرهاد طاهری مدیر عامل این شرکت اظهار داشت: دستگاههای تولید ماسک توسط خود شرکت ساخته شده اند.
وی بیان نمود: در شیوع کرونا سعی کردیم تا ماسک را هم به سبد محصولات خود اضافه نماییم، ازاین رو از سال قبل تولید ماسک را به صورت برون سپاری تولید می کردیم، اما از آغاز سال با ساخت دستگاه تولید ماسک، موفق شدیم گام مهمی در راه تولید ماسک برداریم.
مدیرعامل این شرکت فناور افزود: درحال حاضر انواع مختلف ماسک های معمولی و نانویی را تولید می نماییم. نانوالیاف به کار رفته در این ماسک ها از تولیدات شرکتهای ایرانی است، هم ماسک سه لایه و هم سوپاپ دار را در سبد محصولات داریم. یک نوع از ماسک های تولیدی شرکت از نظر فناوری مشابه ماسک های شرکت ۳M است. با عنایت به بومی بودن فناوری، قیمت ماسک ها از نمونه های خارجی کمتر است؛ ازاین رو فرصت صادراتی زیادی برای این محصول وجود دارد، هر چند که اولویت اول تأمین نیاز بازار داخل است. هم اکنون ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار ماسک را در روز داریم که بسته به نیاز بازار تولید انجام می شود.
طاهری اظهار داشت: در بخش تجهیزات ایمنی نظیر دستکش هم فعالیتهای توسعه ای را ادامه می دهیم. با شرکت در برنامه آیچلنچ ستاد نانو، میزبان طرح های مختلفی بودیم که برای توسعه محصولات ایمنی ارسال شده است. ۷ طرح برگزیده شده و تولید آزمایشی روی فناوری های آنها در حال انجام می باشد، پیشبینی می نماییم در دو ماه آینده این تولیدات آزمایشی به تولید انبوه برسد.
وی با بیان اینکه فناوری نانو را در پلیمر این دستکش ها به کار گرفتیم، اظهار داشت: نانوذراتی که در تولید این دستکش ها استفاده می شود سبب ایجاد خاصیت عایق در مقابل حرارت و مقاوم در مقابل برش شده است. این دستکش ها در مقابل حرارت مقاومت بالایی دارند و در صنایع مختلف نظیر ذوب آهن استفاده می شود. با عنایت به این که دستکش ها در کارخانه های مختلف ما تولید می شوند از ظرفیت بالایی برای تولید برخوردار هستیم؛ به صورتی که می توانیم تا ۸ میلیون جفت دستکش تولید نماییم در حالیکه نیاز کشور در حدود ۳ میلیون جفت دستکش در سال است؛ ازاین رو هدف ما صادرات است.
طاهری اظهار داشت: قیمت این دستکش ها کمتر از یک دوم نمونه های آمریکایی و فرانسوی است. هم اکنون تنها ۳ یا ۴ شرکت دارای این نوع فناوری در جهان هستند.منبع:

1399/08/23
18:22:16
5.0 / 5
943
تگهای خبر: بازار , تولید , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین