داغ ترینها: ....

توسعه باتری خود شارژ شونده كه با رطوبت هوا شارژ می شود

توسعه باتری خود شارژ شونده كه با رطوبت هوا شارژ می شود

به گزارش كمیاب آنلاین شركت استرالیایی استراتژیك المنتس نمونه های اولیه باتری خودشارژ شونده ای را ساخته كه می تواند با رطوبت هوا یا بدن انسان شارژ شود. در این باتری از جوهر اكسیدگرافن استفاده شده است.


گرافن در شکل های مختلف و در خیلی از محصولات کاربردی مورد استفاده قرار می گیرد. در این بین علاقه زیادی به استفاده از گرافن در باتری وجود دارد. هم اکنون پیشرفت باتری های گرافنی در هر دو سطح علمی و تجاری با بهره گیری از مواد گرافن و اکسیدگرافن انجام می شود.
یکی از آخرین تحولات به وجود آمده مربوط به شرکت استرالیایی راهبردی المنتس (Strategic Elements) است که با بهره گیری از جوهرهای مبتنی بر اکسیدگرافن باتری خود شارژ شونده ساخته است.
پیش بینی شده است که این باتری می تواند با تولید برق از رطوبت هوا یا سطح پوست، در عرض چند دقیقه خودرا شارژ کند. چنین توانایی هایی می تواند بطور قابل توجهی بر فضای باتری تأثیرگذار باشد.
در مجموع، از یک لیتر جوهر باتری می توان برای تولید بیش از ۲۰۰۰ سلول باتری قابل چاپ بهره برد.
بر اساس گزارش ستاد نانو، این پروژه با همکاری CSIRO و دانشگاه نیو ساوث ولز در حال انجام می باشد و هدف آن توسعه با بهره گیری از فناوری جوهر نانومکعبی شرکت استراترژیک المنتس است.
این جوهر حافظه نانومکعبی، یک جوهر مایع شفاف بوده که حاوی میلیاردها ذره مکعبی در اندازه های نانومتری است. این فناوری، یک فناوری کاملاً قابل چاپ بوده که روی بسترهای شیشه ای یا پلاستیکی چاپ می شود.
این گروه تحقیقاتی از این جوهر و همین طور اکسیدگرافن استفاده کردند تا جوهر باتری اکسیدگرافنی تولید کنند.
در حال حاضر کار روی این باتری ها انجام شده است. جوهرهای باتری اکسید گرافن در آب پخش شده و روی لایه های شیشه ای پوشش داده شده اند. بیش از ۱۰۰ سلول باتری تا حالا تولید شده است.
باتری های تولید شده تا به امروز در کمتر از سه دقیقه با بهره گیری از بخار آب موجود در هوا قادر به شارژ شدن هستند.
از نظر اندازه، این باتری ها از موی انسان نازک ترند و ضخامت آنها در حدود ۱۰-۲۰ میکرون است.
این باتری ها قادراند بیش از ۰٫۷ ولت در یک سل تولید کنند، اما پژوهشگران امیدوارند که طی ۱۲ هفته آتی این رقم به بیش از ۳٫۷ ولت افزایش یابد.
در ادامه پژوهشگران قصد دارند این فرمولاسیون جوهر را بهینه سازی کنند، اندازه باتری ها را افزایش داده و چندین سل باتری را با موفقیت به هم متصل کرده و سطح توان انرژی تولیدی را نیز بالا برند.
در حالی که هنوز این فناوری در حال توسعه است، یکی از اصلی ترین زمینه های کاربردی که می تواند برای این نوع باتری ها متصور بود، اینترنت اشیا است.


1399/09/04
15:42:09
3.3 / 5
1245
تگهای خبر: اینترنت , باتری , پروژه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین