داغ ترینها: ....

كوره های حرارتی در یك شركت دانش بنیان تولید شد

كوره های حرارتی در یك شركت دانش بنیان تولید شد

كمیاب آنلاین: یك شركت دانش بنیان كشورمان، كوره های حرارتی را با دانش بالایی به مرحله تولید رساند.


به گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری، اسماعیل گنجه مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان با اشاره به فعالیت فناوران این صنعت در دو حوزه طراحی و ساخت سیستم های تابشی پیشرفته مادون قرمز و بازرسی سازه های فلزی شامل جوش و بتن اظهار داشت: این شرکت با مشارکت تعدادی از دانش آموخته های ممتاز در حوزه بازرسی های غیر مخرب از سازه های فلزی و قطعات صنعتی و نیز ساخت سامانه های پیشرفته حرارتی طراحی، ساخت و ارائه خدمات در زمینه جوشکاری، اتصالات و فراوری مواد در زمینه متالورژی پودر و نانو مواد فعال است.
وی، مهم ترین هدف این شرکت فناور را ساخت کوره های حرارتی پیشرفته عنوان نمود و اضافه کرد: فناوری ساخت این کوره ها بسیار پیشرفته است و نمونه مشابه داخلی از این محصول پیشرفته در کشور موجود نیست.
این فعال فناور افزود: خوشبختانه توانستیم بعد از کسب تائیدیه های علمی فاز تجاری سازی و توسعه محصولات تابشی حرارتی مادون قرمز مانند کوره های عملیات حرارتی سطحی، خشک کن رنگ خودرو، خشک کن میوه و سبزیجات را آغاز نماییم.

نیاز کشور به سامانه های حرارتی صنعتی تامین شد
گنجه، ارائه خدمات تست و بازرسی فنی را یکی دیگر از توانمندی های فعالان این شرکت برشمرد و اضافه کرد: با بهره گیری از دانش و تجربه اعضای خود قابلیت ارائه خدمات آزمایشگاهی، مشاوره ای و صنعتی به سایر مراکز دولتی و خصوصی را برخوردار هستیم و فناوران این شرکت، ضمن توانمندی در طراحی و ساخت کوره ها، خشک کن ها و محفظه های تابشی مادون قرمز، ساخت کوره های حرارتی دما و خلاء بالا را در شمار فعالیت هایشان دنبال می کنند.
وی با اشاره به اینکه، خدمات آزمایشگاهی به گروه های عملیات حرارتی، خواص مکانیکی، بازرسی های غیر مخرب و آنالیز مواد تقسیم می شود، درباب این خدمات اظهارکرد: فرآیندهای گوناگونی مانند لحیم کاری سخت و نرم اتصالات هم جنس و غیر همجنس، اتصال های نفوذی در دماهای بالا مانند جوشکاری و لحیم کاری نفوذی، آسیاب مکانیکی انواع پودرهای فلزی و سرامیکی برای تولید مواد کامپوزیتی در این مجموعه فناور انجام می شود.
این فعال فناور، از خدمات تخصصی مختلفی در حوزه عملیات حرارتی گفت وادامه داد: علاوه بر تولید محصول، خدمات حرارتی مواد مانند سخت کاری سطحی، سنتژ نانو مواد، آلیاژسازی سطحی، آنالیز شوک حرارتی، انجام فرآیندهای بریزینگ و TLP به دانشجویان، اعضای هیات علمی و صنعتگران ارائه می شود.
وی، ایجاد زمینه ارائه محصولات شرکت های خصوصی را راهکار کمک به جهش تولید دانش بنیان دانست و اظهار داشت: برای رونق ساخت داخل می بایست شرکتهای بزرگ دولتی را از واردات دستگاه هایی که توسط شرکت طراحی و ایجاد می شود منع کرد. روندی که تا تحقق کامل آن باید گام های زیادی پیموده شود.منبع:

1399/09/11
13:10:50
5.0 / 5
747
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین