داغ ترینها: ....

فراخون مركز صنعتی سازی نانوفناوری كاربردی برای جذب ایده های نو

فراخون مركز صنعتی سازی نانوفناوری كاربردی برای جذب ایده های نو

به گزارش كمیاب آنلاین مركز صنعتی سازی نانوفناوری كاربردی (آیكن) فراخوانی برای جذب ایده های نو با هدف توسعه محصول با استفاده از دستگاه اسپارك پلاسما زینترینگ منتشر نمود.


به گزارش روز دوشنبه از ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، «مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی (ICAN)» با همکاری مجموعه چالش های نوآوری و فناوری «Innoten» و با هدف توسعه محصول با استفاده از دستگاه اسپارک پلاسما زینترینگ (SPS)، به دنبال پشتیبانی از طرح ها و ایده های خلاقانه است.
روش اسپارک پلاسما زینترینگ یک روش تحت فشار است که برپایه تخلیه الکتریکی پالس­ های جریان در فاصله بین ذرات پودر و تولید اسپارک (جرقه) عمل می­ کند، زمانی که اسپارک ناشی از تخلیه الکتریکی در محل اتصال یا فاصله بین ذرات پودر ایجاد می ­شود، حرارت موضعی در ستون تخلیه، سبب افزایش آنی دما تا بیشتر از ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد می­ شود.
این حرارت بالا سبب تبخیر ناخالصی ­ها و همینطور تبخیر سطحی ذرات پودر در محدوده اسپارک می­ شود. بلافاصله بعد از این ناحیه تبخیر، یک منطقه ذوب سطحی ایجاد می شود. این نواحی ذوب سطحی از راه جریان الکترون­ ها (در طی زمان وصل جریان) و ایجاد خلأ (در طی زمان قطع جریان) به سمت هم کشیده شده و ناحیه گلویی را تشکیل می­ دهند.
این تکنولوژی کاربردهای زیادی در حوزه های مختلف مانند صنایع دفاع، خودروسازی، هوافضا، الکترونیک و اپتیک، بیومواد، انرژی دارد که نیازمند قطعات با چگالی بسیار بالا (نزدیک به چگالی تئوری) و یا قطعات بسیار مستحکم با تخلخل کنترل شده است.
آیکن از علاقه مندان دعوت کرد تا با ارسال طرح های پیشنهادی خود از فرصت همکاری با مرکز صنعتی سازی نانوفناوری کاربردی و استفاده از زیرساخت های این مجموعه به منظور تجاری سازی محصول مورد نظر به همراه اعطای ۵۰ میلیون ریال جایزه نقدی به سه طرح برگزیده بهره مند شوند.
فراهم آوردن فضای کار و تحقیقات، تأمین تجهیزات و دستگاه موردنیاز اجرای طرح، از مقیاس آزمایشگاهی تا نیمه صنعتی، تأمین مواد اولیه، تخصیص گرنت شبکه آزمایشگاهی به منظور انجام تست ها و آنالیزهای ارزیابی عملکرد، همراهی با فرد توسعه ­دهنده تا مرحله تجاری­ سازی محصول، بهره ­مندی از مشاوره­ های تخصصی راه ­اندازی کسب و کار و خدمات کریدور خدمات فناوری تا بازار همچون حمایت های آیکن به حساب می آید.منبع:

1399/09/13
20:52:56
3.3 / 5
646
تگهای خبر: اجرا , الكترونیك , بازار , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین