داغ ترینها: ....

اولین آزمون راكت استارشیپ برای پرواز در ارتفاع بالا

اولین آزمون راكت استارشیپ برای پرواز در ارتفاع بالا

کمیاب آنلاین: مدیرعامل شرکت فضایی «اسپیس ایکس» از احتمال انجام اولین آزمایش راکت «استارشیپ» این شرکت فضایی برای پرواز در ارتفاع بالا در روز چهارشنبه آگاهی داد.


به گزارش روزنامه دیلی میل، «ایلان ماسک» با بیان این خبر اضافه کرد: راکت استارشیپ در این آزمایش در ارتفاع ۱۵ کیلومتر (۹ مایل) در آسمان پرواز خواهدنمود اما فرود ایمن و بی خطر آن تنها یک احتمال یک در سه است.
راکت سنگین وزن دو مرحله ای استارشیپ از سال ۲۰۱۲ در حال تولید است و به شکلی طراحی شده که با استفاده مجدد از آن هزینه پرتاب های فضایی را کم کند.
ماسک می گوید: نخستین آزمایش این راکت برای پرواز در ارتفاع بالا احیانا امروز چهارشنبه انجام می شود؛ در این پرواز موشک یاد شده در ارتفاع ۱۵ کیلومتری بر فراز آسمان تاسیسات «بوکا چیکا» در تگزاس پرواز خواهدنمود.
برای ساخت فضاپیمایی که بالقوه بتواند به طور مستقیم از زمین به ماه یا مریخ برود، به انجام آزمایش گسترده ای همچون بازگشت باردیگر به زمین از یک ارتفاع نیاز است.
با این حال ماسک اظهار داشت که برای بازگشت موفق و بی خطر این موشک به زمین بعد از این سفر ۱۵ کیلومتری، باید کارهای زیادی صورت گیرد و در این آزمایش شانس بازگشت موفق استارشیپ به زمین یک در سه است.
اگر این آزمایش اخیر که در جریان آن موتور سه گانه «رپتور» روشن می شود و این فضاپیمای ۴۰۰ فوتی را در آسمان بالا می برد، با موفقیت صورت گیرد سپس آزمایش های بیشتری در ارتفاع بالاتر صورت خواهد گرفت.
ایلان ماسک در توییت خود اعلام نموده است که این آزمایش ممکنست امروز چهارشنبه و یا در زمانی تا آخر هفته جاری صورت گیرد.
البته ارتفاع ۱۵ کیلومتری (۹ مایلی) برای رفتن به فضا کافی نیست، اما همانطور که تمام پرش های قبلی بجای مایل با فوت اندازه گیری شده اند، این یک گام مهم به جلو شمرده می شود.
سازمان فضایی آمریکا و دیگر سازمان های فضایی توافق کرده اند که ۵۰ مایل (حدود ۸۰ کیلومتر) بالای سطح دریا را لبه فضا در نظر گرفته شود، اما برای وارد شدن به مدار زمین تنها کافی است که ۱۰۰ مایل (حدود ۱۶۰ کیلومتر) از سطح دریا بالا رفت.منبع:

1399/09/14
20:38:14
5.0 / 5
1192
تگهای خبر: تولید , سفر , شركت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین