داغ ترینها: ....

تغییر مسیر كسب و كار، از تولید ذغال سنگ به حوزه گرافن

تغییر مسیر كسب و كار، از تولید ذغال سنگ به حوزه گرافن

به گزارش کمیاب آنلاین یکی از شرکتهای استرالیایی فعال در صنعت ذغال سنگ اعلام نموده که در حال تغییر کسب و کار خود از ذغال سنگ به گرافن است. این شرکت در این راه مبادرت به خرید یکی از شرکتهای گرافنی کرده است.


شرکت ذغال سنگ اقاقیا (Acacia Coal) اعلام نمود که در حال دور شدن از ذغال سنگ و نزدیک شدن به فناوری های نوظهوری نظیر گرافن است. این شرکت پیش از این، شرکت گرافن تکنولوژی سلوشنز (Graphene Technology Solutions) را خریداری نموده و آنرا اسپارک تکنولوژیز (Sparc Technologies Limited) نامگذاری کرده است.
این شرکت در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام نمود که از این پس روی کسب و کارهای با توانایی تجاری سازی کوتاه مدت سازگار با محیط زیست مبتنی بر گرافن تمرکز خواهد نمود.
در ابتدا بیشتر کار روی پوشش های دریایی و محافظتی شامل پوشش های ضدجلبک، مقاومت در مقابل سایش و مقاومت در مقابل کشش خواهد بود.
بر اساس گزارش عصر چهارشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این شرکت روی پیشگامی هایی در رابطه با تصفیه آب (جداسازی و حذف روغن، فلزات ناخواسته و مواد شیمیایی) و بازیابی فلزات گران بها از مواد کم ارزش و همینطور در مورد اصلاح خاک برای سایت های آلوده، بخصوص برای پلی فلوئوروآلکیل تمرکز دارد.
در بیانیه این شرکت آمده است که «با خرید این شرکت، شرکت ذغال سنگ اقاقیا فعالیت اصلی خویش را از اکتشافات ذغال سنگ و مواد معدنی به توسعه و تجاری سازی محصولات جدید مبتنی بر گرافن تغییر خواهد داد.»
این شرکت از راه شرکتهای زیرمجموعه خود یعنی GTS و Sparc با دانشگاه آدلاید، از راه شورای تحقیقاتی استرالیا همکاری خواهد نمود که در این بین از همکاری مرکز انتقال فناوری گرافنی در مرکز تحقیقاتی استرالیا بهره مند شده و مشارکت قوی صنعتی و پشتیبانی دولت را این همکاری برای شرکت ذغال سنگ اقاقیا به همراه خواهد داشت.
در ضمن دانشگاه آدلاید، یکی از برجسته ترین دانشگاه های تحقیقاتی گرافن در جهان، سهامدار شرکت اسپارک خواهد شد. ارزش بازار شرکت اسپارک ۱۴٫۱ میلیون دلار استرالیا است.


1399/09/15
13:25:46
2.5 / 5
837
تگهای خبر: بازار , بازی , تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین