داغ ترینها: ....

بزرگ ترین توربین های بادی جهان در شرق آمریكا نصب می شوند

بزرگ ترین توربین های بادی جهان در شرق آمریكا نصب می شوند

کمیاب آنلاین: بزرگ ترین و قدرتمندترین توربین های بادی جهان برای تکمیل یک طرح تامین انرژی تجدیدپذیر 800 مگاواتی در سواحل شرقی آمریکا نصب می شوند.


به گزارش پایگاه اینترنتی نیواطلس، این توربین ها که «هالیید - ایکس» (Haliade-X) نام دارند توسط شرکت جنرال الکتریک تولید شده اند.
این توربین ها ۲۶۰ متر ارتفاع داشته و به اندازه یک ساختمان ۸۵ طبقه هستند. طول پره های غول پیکر این توربین ها نیز ۲۲۰ متر است و با هر بار چرخش هر یک از این توربین های بادی می توان برق لازم برای یک خانه را به مدت ۲ روز تامین کنند.
هر یک از این توربین ها دارای ژنراتوری ۱۲ یا ۱۳ مگاواتی هستند که می توانند در بهترین حالت سالانه ۶۷ گیگاوات ساعت انرژی تولید کنند.
نصب این توربین ها در امتداد تکمیل پروژه Vineyard Wind ۱ که یک پروژه انرژی تجدیدپذیر ۸۰۰ مگاواتی است، صورت می گیرد.
بر اساس این طرح برخی از این توربین ها در فاصله ۱۵ مایلی (حدود ۲۴ کیلومتری) ساحل جنوبی Vineyard Martha، جزیره ای واقع در ماساچوست نصب می شوند تا از وزش باد شدید در سواحل شرقی آمریکا استفاده کنند.
انتظار می رود این نیروگاه که برق حدود ۴۰۰ هزار خانه را در نیوانگلند تامین می کند، در سال ۲۰۲۳ فعال شود.
بزرگ بودن این توربین ها بسیار مهم است؛ تیغه های بلند ۳۵۱ فوت (۱۰۷ متر) این توربین ها نه فقط حدود ۴۵ درصد انرژی بیشتری نسبت به توربین های دیگری که در بازار موجودند، جذب می کنند، بلکه در سرعت های پایین باد نیز موثرترند و خروجی آن قابل پیش بینی تر می کند. همچنین، با بهره گیری از تعداد کمتری از توربین های بزرگتر، هزینه های نصب بطور قابل توجهی کاهش پیدا می کند.
Vineyard Wind ۱ ممکنست بزرگ ترین پروژه بادی دریایی در آمریکا باشد، اما ظرفیت ۸۰۰ مگاواتی آن، این پروژه را در پشت بزرگ ترین پروژه بادی دریایی جهان که پروژه ۳.۶ گیگاواتی بانک Dogger در انگلیس است، قرار می دهد.
در پروژه این بانک انگلیسی نیز از همان توربین های شرکت جنرال الکتریک استفاده می شود اما در مقایسه با مزرعه های بادی در خشکی می توان اظهار داشت که در کل بزرگ ترین پروژه بادی جهان متعلق به نیروگاه بادی «گانسو» در چین است که ظرفیت برنامه ریزی شده آن حدود ۲۰ گیگاوات است - بااینکه به نوشته نیویورک تایمز، عوامل سیاسی این پروژه را غالباً بیکار کرده اند.منبع:

1399/09/19
14:10:10
5.0 / 5
862
تگهای خبر: اینترنت , بازار , پروژه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین