داغ ترینها: ....

بسته ویژه صادراتی به شركتهای خلاق تعلق گرفت

بسته ویژه صادراتی به شركتهای خلاق تعلق گرفت

به گزارش کمیاب آنلاین سامانه مرکز شرکتهای دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری (بیزسرویس) بسته ویژه آموزشی برای شرکتهای خلاق صادراتی عرضه کرده است.


شرکت های خلاق محصولات خاصی تولید می کنند که صادرات آنها هم نیازمند تبحر و تخصص خاصی است.
مدیران شرکتهای خلاق صادراتی می توانند در این دوره های آموزشی از مشاوره صادرکنندگان خبره استفاده کنند.

اعزام هیات های تجاری
ارتباطات بین المللی یکی از الزمات اولیه در فرایند بین المللی شدن شرکت ها و صادرات محصولات و خدمات می باشد. بر این اساس، ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، هم شرکتهای خلاق را در کنار شرکتهای دانش بنیان به برخی مقاصد صادراتی اعزام کرده است. این سفرها، عموماً با هدف توسعه بازار و تجاری سازی محصولات خلاق، صورت می گیرد. اعزام هیات تخصصی گیاهان دارویی و معطر به کشورهای فرانسه و ترکیه هم در این راستا برنامه ریزی شد.

توسعه بازار بین المللی
آشنایی با روش های بازاریابی بین المللی و ایجاد زیرساخت های لازم در بخش صادرات، از مهمترین نیازها برای ورود به بازار جهانی محصولات خلاق به حساب می آید. بر همین مبنا شبکه ای از مشاوران و کارگزاران مجرب در این عرصه تلاش کرده اند تا بخشی از نیازهای شرکتهای خلاق صادراتی را رفع کنند.

تبلیغات و اطلاع رسانی
فضای کسب و کار در دنیای امروز به شدت تغییر یافته است و تبلیغات بعنوان بازوی اصلی فروش و توسعه بازار شناخته می شود. در جهت معرفی توانمندی های شرکتهای خلاق و پشتیبانی از توسعه بازار و بازاریابی محصولات آنها، بخشی از هزینه های طراحی و تهیه ابزارهای تبلیغاتی مانند سایت و کاتالوگ به زبان خارجی، به صورت حمایت بلاعوض به شرکت ها تعلق می گیرد.
بر اساس اعلام دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، همینطور حضور مستقل در نمایشگاه، مالکیت معنوی (اختراع و نشان تجاری)، کمک هزینه پذیرش هیات تجاری، پیشخوان مشاوره صادرات و واردات، ارزیابی آمادگی صادرات (ERA)، تأمین مالی و طرح تجاری، تحقیقات بازار، حضور در پاویون ملی ایران در نمایشگاه های خارجی، نمایشگاه دائمی و ارسال نمونه محصول، پیشخوان مشاوره تجارت با کشورهای منتخب و خدمات حقوقی بین المللی، همچون دیگر خدماتی هستند که شرکتهای صادراتی خلاق دریافت می کنند تا بازارهای صادراتی خویش را ایجاد و توسعه دهند.
شرکت های علاقه مند برای کسب اطلاعات بیشتر در این عرصه می توانند به برنامه توسعه زیست بوم شرکتهای خلاق رجوع کنند.منبع:

1399/09/19
17:32:50
2.5 / 5
1134
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین