داغ ترینها: ....

آیا استفاده خوراكی انسولین با كمك فناوری نانو امكان پذیر می شود؟

آیا استفاده خوراكی انسولین با كمك فناوری نانو امكان پذیر می شود؟

شرکت تورالگن فناوری عرضه کرده که در آن از نانوذرات بعنوان حامل استفاده شده تا بتواند انسولین را به شکل خوراکی وارد بدن کند. سازمان غذا و داروی آمریکا به دنبال تسریع روند بررسی این فناوری است تا در صورت داشتن ملزومات مورد نظر، تاییدیه های لازم برای این دارو داده شود.


سازمان غذا و داروی آمریکا نانوحامل شرکت تورالگن (Toralgen) را برای حضور در برنامه فناوری نوظهور خود پذیرفته است. ورود به این برنامه به شرکت تورالگن این امکان را می دهد که با تیم فناوری در حال ظهور FDA ملاقات داشته تا مشکلات احتمالی فنی و نظارتی را که می تواند در راه توسعه این نانوحامل قرار گیرد، حل کنند.
تورالگن که در ایندیاناپولیس آمریکا مستقر است در حال توسعه یک سیستم نانوذره ای بوده که برای تحویل خوراکی مولکول های بزرگی مانند انسولین و GLP-۱ به مکان های هدف، طراحی شده است.
ایده اصلی این پروژه آن است که از نانوذرات برای امکان تحویل خوراکی مولکول های بزرگ استفاده گردد و در نتیجه مشکلات بیمارانی نظیر افراد دیابتی حل شود.
این جوهر معروف به Lunexis ™ ePRO از راه پلت فرم انعطاف پذیر و یکپارچه ای امکان رهایش دارو به بیماران را به شکلی ساده فراهم می آورد.
تورالگن اعتقاد دارد که این سیستم تحویل دارو می تواند در جایی که سایر فناوری های خوراکی پاسخگو نیستند هم به کار گرفته شود. در این فناوری از نانوذراتی استفاده شده است که از اورسودوکسی کولیک اسید پلیمریزه شده (PUDCA) ساخته شده اند. اورسودیول، فرم محلول اسید صفراوی بوده که مورد تایید FDA است.
تورالگن اعتقاد دارد با استفاده از PUDCA می تواند از مولکول های بزرگ در مقابل تخریب روده محافظت کند. بعد از عبور از سیستم گوارشی، انتظار می رود این حامل ها توسط ماکروفاژها جذب شده و به نقاط التهاب منتقل شوند. در آزمایش بالینی، تورالگن دریافته است که دوز درمانی با این روش به میزان قابل توجهی کمتر از دوز مورد استفاده در روش های رایج است. برنامه اصلی شرکت تورالگن توسعه PUDCA جهت استفاده در درمان دیابت است.
جرالد ریا مدیرعامل شرکت تورالگن، این شرکت را در سال ۲۰۱۷ با تارک فهمی، دکترای دانشگاه ییل تاسیس کرد.
با حضور در این برنامه، این شرکت از رابطه نزدیک با FDA بهره مند خواهد شد. سازمان غذا و داروی آمریکا این برنامه را برای رفع نگرانی هایی پیرامون تاخیر توسعه دارو در اثر عدم آشنایی با فناوری های جدید، بوجود آورده است.
بر اساس اعلام روز یکشنبه ستاد توسعه فناور نانو، از راه این برنامه، بازرسان FDA می توانند پیش از ارسال پرونده به این سازمان، با فناوری مورد استفاده در آن پرونده جدید آشنا گردند تا به این اطمینان برسند که می توان پرونده را سریع تر بررسی کرد.منبع:

1399/09/25
12:05:18
3.3 / 5
746
تگهای خبر: پروژه , سیستم , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین