داغ ترینها: ....

سیسكو تازه ترین قربانی حمله سایبری شناخته شد

سیسكو تازه ترین قربانی حمله سایبری شناخته شد

شرکت سیسکو سیستمز در حمله سایبری به آژانسهای دولت آمریکا و شرکتهای بخش خصوصی که هکرهای روسیه مظنون به انجام آن با بهره گیری از آپدیتهای نرم افزار مدیریت شبکه شرکت سولار ویندز هستند، بعنوان تازه ترین قربانی رخنه هکرها شناسایی شد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، این شرکت سازنده تجهیزات شبکه اعلام نمود بعضی از دستگاههای داخلی مورد استفاده پژوهشگران سیسکو هدف قرار گرفته و آلوده شده اند. تیم امنیتی سیسکو به سرعت دست بکار شده تا به این مساله رسیدگی کند و نرم افزار آلوده پاکسازی شده است.

این شرکت در اطلاعیه ای اعلام نمود هنوز هیچ تبعات شناخته شده ای از این حمله هک برای خدمات یا محصولات سیستکو وجود ندارد و ما به بررسی همه جوانب وضعیت جاری ادامه می دهیم.

سیسکو در داخل شرکت از نرم افزار مدیریت شبکه "اوریون" شرکت سولار ویندز بهره برده که تا حالا در مرکز حملات سایبری قرار داشته است. هکرها کد مخرب را در نرم افزار "اوریون" سولار ویندز وارد کرده اند و از آن برای انجام حملات بعدی بهره برده اند. مشتریان سولار ویندز که در فاصله مارس تا ژوئن به آپدیت نرم افزار این شرکت دسترسی داشته اند و شمار آنها حداکثر به ۱۸ هزار مورد می رسد، آلوده شده اند.

شمار کاربران نرم افزار "اوریون" که هدف حمله هکرها قرار گرفته اند مشخص نیست اما احیانا بسیار کمتر از این رقم خواهد بود.

سیسکو در اطلاعیه ای اعلام نمود این شرکت از نرم افزار سولار ویندز برای مدیریت شبکه تشکیلاتش یا مونیتور آن استفاده نمی کند اما نرم افزار آلوده را در شماری از فضاهای لابراتواری و کامپیوتر های کارمندانش شناسایی و خنثی کرده است.

مدیریت و مونیتورینگ شبکه، بخشهای کلیدی تجهیزات و نرم افزار سیسکو هستند که به بررسی مستقیم ترافیک دیتا در یک شبکه می پردازند. دسترسی به این جریان دیتا به عوامل خرابکار راههای مختلفی برای لطمه رسانی فراهم می آورد.

به گفته یک منبع آگاه، حدود بیست کامپیوتر در لابراتوار سیسکو هدف رخنه هکرها قرار گرفته اند.

سیسکو بزرگترین سازنده تجهیزات شبکه جهان است و سخت افزار و نرم افزاری فراهم می آورد که ستون فقرات اینترنت را می سازند و برای شبکه های کامپیوتر شرکتها و دولتها در سراسر جهان مرکزی هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شمار قربانیان حمله سایبری پیشرفته ای که اولین بار در هشتم دسامبر توسط شرکت امنیت سایبری فایر آیر شناسایی و اعلام شد، همچنان رو به رشد است و رخنه به سیسکو یک روز بعد از این اعلام گردید که مایکروسافت آلوده شدن سیستمهایش به کد مخرب مورد استفاده در این حمله سایبری را تایید نمود.
1399/09/29
14:30:15
3.3 / 5
1304
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین