داغ ترینها: ....
رییس دانشگاه آزاد:

مردم به دانشگاه بسترساز اشتغال نمره می دهند

مردم به دانشگاه بسترساز اشتغال نمره می دهند

به گزارش کمیاب آنلاین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در شرایط کنونی مردم دیگر به دانشگاه آموزشی نمره نمی دهند و دانشگاهی را که به فکر آینده و اشتغال فرزندانشان نباشد، نمی خواهند.


محمدمهدی طهرانچی در مراسم افتتاح سرای نوآوری و فناوری های آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب، اظهار داشت: در شرایط کنونی مردم دیگر به دانشگاه آموزشی نمره نمی دهند و دانشگاهی را که به فکر آینده و اشتغال فرزندانشان نباشد، نمی خواهند.
وی بر تغییر رویکرد دانشگاه آزاد اسلامی به سمت دانشگاه حل مسأله و بسترساز اشتغال دانش بنیان تصریح کرد.
او تصریح کرد: با درک این موضوع، نسبت به تغییر جهت و تغییر ریل دانشگاه آزاد اسلامی برنامه ریزی کرده و رویکرد دانشگاه را به سمت دانشگاه حل مسأله و بسترساز اشتغال دانش بنیان تغییر دادیم. از آنجایی که دانشگاه آزاد اسلامی ۴۰ درصد جمعیت آموزش عالی کشور را در خود جای داده و با دارا بودن ۷۰۰ مدرسه، بزرگترین بخش غیردولتی آموزش و پرورش را هم در بر می گیرد، باید یک حرکت جدی را آغاز می کردیم که ایجاد سراهای نوآوری یکی از این اقدامات است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: حرکت جدی این اقدام، نیازمند یک فضای جدید و عام تر از پارک علم و فناوری و مرکز رشد بود، ازاین رو در دانشگاه آزاد اسلامی مفهوم سرای نوآوری را برگرفته از بازار فناوری مفروض گرفتیم و کارهای اجرایی آن شروع شد. نتیجه برنامه های دانشگاه آزاد اسلامی که با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که یاور جدی ما در این سه سال بود، این شد که فضاهای صرفا آموزشی دانشگاه را به فضاهایی برای اشتغال دانش بنیان مردم اختصاص دادیم.
او افزود: دانشگاه آزاد اسلامی ۱۷ هزار مترمربع فضای آموزشی در اختیار دارد که تلاش داریم فضای نوآوری را تحت عنوان «سرای نوآوری» خلق نماییم.
طهرانچی با اشاره به اینکه سرای نوآوری محل تبادل علم و دانشگاه با صنعت است، اظهار داشت: سال جاری باوجود کاهش جمعیت دانشجویی شاهد رشد ۵ درصدی در جذب دانشجویان جدیدالورود بودیم. همینطور دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان ۲ هزار و ۵۰۰ دانشجوی مقطع کارشناسی را که توسط صنایع مصاحبه شده بودند، در چارچوب طرح پویش صنعت، بورس صنایع کرد و بدین ترتیب جوانان می توانند از سن ۱۸ سالگی وارد صنعت و بازار کار شوند.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: هفته گذشته هم سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک در مرکز شهر و در یک فضای بسیار مناسب راه اندازی شد. برای این مسیر تابحال ۲۹ سرای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی مصوب شده که تلاش داریم فضاهای کارکردی دانشگاه را برای اشتغال دانش بنیان مردم اختصاص دهیم.
طهرانچی همینطور ضمن اشاره به راه اندازی اولین شرکت بذر این دانشگاه در استان اصفهان، عنوان کرد: شرکت تولید بذر این دانشگاه ۲۷۰ میلیارد تومان ارزش گذاری شده که از سال آینده حدود ۲۰ میلیون دلار برای دانشگاه آزاد اسلامی درآمدزایی خواهد داشت.
وی حوزه دیجیتال را یکی دیگر از برنامه های دانشگاه آزادعنوان کرد و اضافه کرد: امروز بحث اشتغال دیجیتال یک باید است. دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بزرگترین مصرف کنندگان این بازار است، در این ایام حدود یک میلیون کلاس برخط در طول هفته برگزار می گردد.
عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: فعالیت سراهای نوآوری، شرکتهای دانش بنیان و پرداختن به مفهوم اشتغال برای دانشگاه آزاد اسلامی یک کار واقعی است، چون که باید اقتصاد دانشگاه را از این طریق تأمین نماییم.

راه اندازی سرای نوآوری در روز پیروزی انقلاب اسلامی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی از طریق اندازی بزرگترین سرای نوآوری صنایع خلاق در تهران همزمان با سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اطلاع داد و اظهار داشت: علاوه بر این سرای نوآوری که بعنوان سومین سرا مقرر است در مرکز شهر تهران افتتاح شود، در آینده ۴۰ سرای نوآوری مختلف متناسب با زیست بوم هر یک از استان ها راه اندازی خواهد شد.
طهرانچی تاکید کرد: حالا دانشجویان و خانواده های آنها از ما، آینده و اشتغال جوانان را مطالبه می کنند و دوره ای که دانشگاه صرفا به موضوعات آموزشی و فرهنگی می پرداخت، تمام شده و الان دانشگاه باید در کنار توجه به موضوعات آموزشی و فرهنگی، به موضوعات اقتصادی، فناوری، اشتغال جوانان و اقتصاد کشور توجه جدی داشته باشد.
او اظهار داشت: از زمانی که مبحث ایجاد سراهای نوآوری و رویکرد جدید دانشگاه آزاد اسلامی عنوان شد، واحد تهران غرب مبحث یادگیری عمیق و آموزش مسأله محور را برگزید. امیدواریم این سرای نوآوری بتواند به یک اقتصاد بزرگ تبدیل گردد، چون که مبحث فناوری های آموزشی یک کار جدی است و در دوران پساکرونا هم این آموزش مراحل تکمیلی خویش را طی خواهد نمود.
منبع:

1399/10/02
17:29:58
5.0 / 5
995
تگهای خبر: آموزش , اجرا , بازار , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین