داغ ترینها: ....

دسترسی هكرهای سولار ویندز به سورس كد مایكروسافت

دسترسی هكرهای سولار ویندز به سورس كد مایكروسافت

مایکروسافت اعلام نمود هکرهایی که با بهره گیری از آپدیت نرم افزاری آلوده سولار ویندز در حمله سایبری گسترده به سازمانهای دولتی آمریکا دست داشته اند، به قسمتی از سورس کد این شرکت دست پیدا کرده اند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، مایکروسافت در یک پست وبلاگ اعلام نمود بررسیهای داخلی این شرکت نشان داده است یکی از اکانتها برای مشاهد سورس کد در شماری از آرشیوهای سورس کد مورد استفاده قرار گرفته است.

سورس کد نشان میدهد چگونه برنامه های کامپیوتری کار می کنند و برای ساخت محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. دسترسی به چنین کدی می تواند اطلاعات ارزشمندی برای هکرها بمنظور بهره برداری از برنامه ها یا جلوگیری از شناسایی شدن فراهم آورد. مایکروسافت اعلام نمود فلسفه امنیت یا مدل تهدید در این شرکت پیش بینی کرده بود که سورس کد مشاهده خواهد شد و به همین دلیل دفاعهایی بکار گرفته شده بودند.

بر اساس گزارش رویترز، مایکروسافت اعلام نمود این اکانت امکان مونیتور هیچ کد مایکروسافت را نداشته است و هیچ شواهدی از دسترسی هکرها به خدمات تولید محصول یا اطلاعات مشتری وجود ندارد. این تحقیقات ادامه دارد و فعلا هیچ نشانه ای از این که سیستمهای مایکروسافت برای حمله به سایرین مورد استفاده قرار گرفته، دیده نشده است.

مایکروسافت کاربر نرم افزار مدیریت شبکه "اوریون" شرکت سولار ویندز بوده که توسط هکرهای روسی مظنون به هک سازمانهای مهم دولت آمریکا و نهادها و شرکتهای دیگر مورد استفاده قرار گرفته است. این شرکت دو هفته پیش اعلام نمود مانند سایر مشتریان سولار ویندز به دنبال نشانه های عامل این هک بوده و تایید نمود که کدهای آلوده سولار ویندز را در فضای خود شناسایی و حذف کرده است.
1399/10/12
23:35:27
0.0 / 5
586
تگهای خبر: تولید , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین