داغ ترینها: ....

كارخانه نوآوری شیراز با دستور رئیس جمهوری افتتاح می شود

كارخانه نوآوری شیراز با دستور رئیس جمهوری افتتاح می شود

کارخانه نوآوری شیراز فردا (هجدهم دیماه ۹۹) با دستور ویدیو کنفرانسی حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری به صورت رسمی به بهره برداری می رسد.


کارخانه نوآوری شیراز بعنوان قطب فناوری و نوآوری جنوب کشور با فضای ۱۰ هزار متر مربع در مرکز شیراز، شرایطی را فراهم نموده تا افراد بتوانند تمام مراحل فرایند نوآوری فناورانه را طی کنند.
این کارخانه دارای خصوصیت باشگاه سرمایه گذاری، باشگاه دانش آموزی، مدرسه کسب و کار و نورآوری باز است.
باشگاه سرمایه گذاری این کارخانه متشکل از گروهی از افراد و سرمایه گذارانی است که سیاستی مبتنی بر سرمایه گذاری بر روی افراد و طرح های برگزیده اتخاذ نموده و گردهمایی این باشگاه به صورت دوره ای برای تصمیم گیری و سرمایه گذاری برگزار می گردد.
باشگاه دانش آموزی کارخانه نوآوری شیراز، همگام با رویکرد ویژه خود به دانشگاه نسل سوم که دانشگاهی با نگرش کار آفرینی است، تلاش بر تقویت زیرساخت های این نظام با نگرش پژوهش و کارآفرینی از دوران دانش آموزی دارد.
مدرسه کسب و کار این کارخانه هم با هدف کمک به توسعه و ارتقای دانش فنی افراد دانش آموخته و صاحبان کسب و کار مبتنی بر تکنولوژی های جدید تاسیس و راه اندازی شده که متشکل از مدارس مختلف با آموزش های تخصصی و حرفه ای برای ورود به بازار کار، توسعه و ارتقای مهارت فنی در حوزه های مختلف است.
این کارخانه همینطور با داشتن بخشی بعنوان نوآوری باز، فرصتی بوجود آورده تا افراد بتوانند با استفاده از آن گامی برای توسعه کسب و کار خود بردارند.
۴۰۰ میلیارد ریال جهت راه اندازی فاز نخست کارخانه نوآوری شیراز هزینه شده است
مدیرعامل کارخانه نوآوری شیراز، چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه جهت راه اندازی فاز نخست این کارخانه بیشتر از ۴۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است، اظهار داشت: تعداد اشتغال مستقیم پیشبینی شده برای این کارخانه در سال نخست، ۴۰۰ نفر بوده که تا کنون ۲۶۳ شغل آن محقق شده است.
علیرضا صمیمی اضافه کرد: همینطور پیشبینی برای فعالان فناوری که به صورت آزاد (فریلنسر) در این کارخانه فعالیت می نمایند در سال نخست ۱۵۰ نفر بوده که تاکنون ۶۷ نفر تحقق یافته است.
وی افزود: ۲ شرکت دانش بنیان موفق این استان را جذب کردیم و بیشتر از ۳۰ استارتاپ (شرکت نوپا) باید در فضای کارخانه مستقر می شده که ۲۶ تیم استارتاپی جذب شدند.
مدیرعامل کارخانه نورآوری شیراز عنوان کرد: همکاری با مراکز رشد، شتاب دهنده ها و هم افزایی با جامعه آکادمیک و پارک علم و غناوری بخش دیگری از فعالیتهای این کارخانه است و افزون بر این، صندوق سرمایه گذاری در این کارخانه جذب شده است.
صمیمی افزود: همینطور از جذب پنج سرویس دهنده و عرضه دهنده خدمات در سال نخست، تا کنون سه سرویس دهنده جذب شدند و از مجموع ۱۰ کسب و کاری که باید در مرکز کسب و کار کارخانه نوآوری شیراز مستقر شوند تا کنون هشت کسب و کار جذب شده است.
مدیرعامل کارخانه نوآوری شیراز اظهار داشت: امیدواریم این کارخانه بعنوان دومین کارخانه در قطب جنوب کشور، در بازه زمانی هفت ساله بتواند بیشتر از ۲ هزار و ۱۰۰ نفر کارآفرینی مستقیم و بیشتر از چهار هزار نفر کارآفرینی غیرمستقیم را داشته باشد.
صمیمی بیان داشت: عملیات اجرایی فاز نخست کارخانه نوآوری شیراز از اوایل سال ۱۳۹۸ شروع شد و در سال ۱۳۹۹ به بهره برداری رسید.
وی افزود: در صورت حمایت وزارت ارتباطات و معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری، عملیات فاز دوم کارخانه نوآوری شیراز آغاز خواهد شد و ظرف چهار ماه به بهره برداری می رسد.
منبع:

1399/10/19
12:34:12
0.0 / 5
774
تگهای خبر: آموزش , اجرا , بازار , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین