داغ ترینها: ....

رونمایی از شلوارك هوشمند دوچرخه سواری

رونمایی از شلوارك هوشمند دوچرخه سواری

یک استارتاپ انگلیسی از شلوارک جدید و هوشمندی برای دوچرخه سواری رونمایی نمود که با ارسال جریان های الکتریکی به عضلات دوچرخه سوار عملکرد وی را تقویت می کند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، در این شلوارک هوشمند، حسگرها و سیم هایی تعبیه شده است که با ارسال جریان های الکتریکی به عضلات دوچرخه سوار، آنها را تقویت می کند.
در حالی که قبل از این از فناوری در جهت ارتقای تجهیزات دوچرخه سواری استفاده شده است، شلوارک های دوچرخه سواری به جز در مواردی مانند تغییر جنس پارچه، بدون تغییر باقی مانده اند.
اکنون یک استارتاپ انگلیسی به نام «ایمپالس» شلوارکی ساخته است که با بهره گیری از سنسورهای الکتریکی و هوش مصنوعی عضلات دوچرخه سواران را هنگام انجام این ورزش تحریک کرده و تقویت می کند. این شرکت می خواهد این فناوری را برای سایر فعالیت ها مانند دوندگان و کسانی که در باشگاه ورزش می کنند نیز به کار بگیرد.
این کار به وسیله حسگرهایی که دائما فعالیت عضلات را بررسی می کنند، انجام می شود. این اطلاعات به هوش مصنوعی تعبیه شده در شلوارک ارسال می شود و در نتیجه این هوش مصنوعی بررسی می کند که کدام عضلات را باید برای بهتر شدن عملکرد دوچرخه سوار، بیشتر تحریک کرد. این جریان های الکتریکی توسط سیم های تعبیه شده در شلوارک به عضلات دوچرخه سوار منتقل می شوند.
دوان لوئیس دانشجوی دکتری در رشته علوم اعصاب دانشگاه «ساوت همپتون» این شلوارک را طراحی نموده است. ایده ساخت این شلوارک کمی پس از مطالعهی مبحث تماس عصبی –ماهیچه ای به ذهن وی رسید. سیناپس های شیمیایی در بین نورون های حرکتی و تارهای ماهیچه ای قرار دارند.
این اتصال به نورون های حرکتی کمک می نماید تا سیگنالی به تارهای ماهیچه ای بفرستند که موجب انقباض عضلات می شود. این شلوارک هوشمند، این کار را با بهره گیری از جریان های الکتریکی و بدون نیاز به اینکه مغز فرمان آنرا بدهد، انجام می دهد.
قرار است این محصول هفته آتی در نمایشگاه بین المللی مصرف کنندگان تجهیزات الکترونیکی در جهان CES که به صورت مجازی برگزار می شود، به معرض نمایش گذاشته شود.
نمایشگاه CES یکی از بزرگ ترین رویدادهای نمایشگاهی فناوری است که حدود نیم قرن همیشه به صورت حضوری در آمریکا برگزار شده است اما در سال ۲۰۲۱ به صورت کاملاً آنلاین و مجازی برپا می شود.
قرار است این نمایشگاه دیجیتالی از روز دوشنبه ۱۱ ژانویه تا روز پنج شنبه ۱۴ ژانویه (۲۲ تا ۲۵ دی) اجرا شود بدین سبب برمبنای تجربیات سالهای گذشته انتظار می رود اغلب رونمایی ها و معرفی محصولات جدید در ایام یکشنبه و دوشنبه یعنی ۱۰ و ۱۱ ژانویه صورت گیرد.
در سال ۲۰۲۱ میلادی انتظار می رود این نمایشگاه در حدود ۱۹۵۰ شرکت کننده داشته باشد و اغلب غول های فناوری در این نمایشگاه حضور دارند. بدین سبب انتظار می رود شرکت هایی مانند Asus، Lenovo، Hisense، LG، Microsoft، Nvidia، Panasonic، Philips، Samsung، Sony و بسیاری دیگر، محصولات جدید خودرا رونمایی کنند. بطور خاص انتظار می رود سامسونگ از سری Galaxy S۲۱ بعنوان پرچمدار جدید گوشیهای خود در یک رخداد جعبه گشایی در آخرین روز از CES رونمایی کند.
رخدادهای آنلاین و مجازی کوچک و بزرگی که در سال ۲۰۲۰ میلادی به سبب فراگیری کرونا برگزار شد، نشان میدهد که جهان برای انتقال موفقیت آمیز به کارهای راه دور آماده است، با توجه به این انتظار نمی رود برگزاری آنلاین نمایشگاه CES به یک رویه دائمی تبدیل گردد.


1399/10/22
14:55:48
0.0 / 5
712
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین