داغ ترینها: ....

عوارض جراحی درمانی و زیبایی بینی چیست؟

عوارض جراحی درمانی و زیبایی بینی چیست؟

کمیاب آنلاین: رئیس بخش فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی ایران توضیحاتی درباره عوارض احتمالی جراحی بینی و راهکارهای پیش گیری از آن ارائه داد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی انجمن جراحی پلاستیک و زیبایی ایران دکتر فرهاد حافظی در سومین وبینار ماهانه بزرگان رینوپلاستی ایران گفت: در این وبینار درباره عوارض باقی مانده حراجی بینی در بیمارانی که در کودکی گرفتار شکاف لب بوده اند و نیاز به جراحی بینی و لب داشته اند بحث و گفت و گو شد.
وی ادامه داد: این افراد گاهی علاوه بر مشکلات مربوط به جراحی بینی گرفتار مشکلات مادرزادی لب و بینی هستند و از آنجایی که ترمیم وضعیت صورت آنها نیاز به تجربه کافی دارد در این وبینار دانش و تجربیات میان جراحان پلاستیک و زیبایی مورد بحث و گفت و گو قرار گرفت تا شاهد به دست آوردن نتایج بهتری برای بیماران باشیم.
این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی با اشاره به اینکه هم اکنون در کشور حدود ۴۰۰ نفر جراح پلاستیک و زیبایی فعالیت دارند اظهار داشت: افراد کاندیدای جراحی بینی باید حتما به پزشکان جراحی پلاستیک و زیبایی یا متخصصین گوش و حلق و بینی مراجعه کند چونکه سایر گروه های پزشکی تجربه کافی را دراین زمینه ندارند و دوره های لازم را نیز برای انجام جراحی بینی نگذرانده اند و انجام جراحی توسط آنها می تواند عواقب جبران ناپذیری را برای سلامت بیماران به همراه داشته باشد.
حافظی درباره عوارض جراحی بینی اظهار داشت: بطور کلی عوارض جراحی بینی به دو دسته تقسیم می شود یکی مسائل مربوط به زیبایی و دیگری عملکرد بینی، وضعیت تنفس و حس بویایی است که در هر دو مورد بعد از انجام جراحی نباید مشکلی برای بیمار ایجاد شود و اگر پزشک جراح تجربه کافی نداشته باشد بطور قطع مشکلات عدیده ای برای بیمار ایجاد خواهد شد.
وی در پاسخ به این پرسش که عوارض انجام جراحی بینی برای بیماران چقدر است؟ اظهار داشت: این مسئله بستگی به شرایط قبلی بیمار و تجربه پزشک جراح دارد و از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت می باشد که با انجام جراحی توسط پزشک حاذق نه فقط رضایت بیمار از زیبایی بینی حاصل می شود بلکه در عملکرد بینی نیز مشکلی پیش نخواهد آمد.
امروز سومین ویبنار ماهانه رینوپلاستی با شرکت جراحان پلاستیک و زیبایی انجام شد.
منبع:

1399/10/28
15:00:02
0.0 / 5
940
تگهای خبر: تخصص , زیبایی , سلامت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین