داغ ترینها: ....

سیستم هیدرولیكی ترمز ماشین آلات سنگین بومی سازی شد

سیستم هیدرولیكی ترمز ماشین آلات سنگین بومی سازی شد

یک شرکت دانش بنیان برای اولین بار با تاکید بر توان داخلی موفق به دستیابی به دانش فنی، بومی سازی و تولید مجموعه کامل سیستم های هیدرولیکی ترمز ماشین آلات سنگین در کشور، مطابق با استانداردهای روز دنیا شد.


«ایمان علیزاده» مدیرعامل این شرکت دانش بنیان روز جمعه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه وآموزش درمورد این محصول دانش بنیان اضافه کرد: این شرکت در حال توسعه، تولید و تکمیل مجموعه کامل سیستم های هیدرولیکی ترمز ماشین آلات سنگین و خطوط فرآوری وتولید مواد معدنی است.
علیزاده اظهار داشت: این شرکت به صورت متمرکز در زمینه سیستم های هیدرولیکی ترمز و قسمت باری ماشین آلات سنگین معدنی فعالیت می کند تا بتواند طیف گسترده ای از برندهای وارداتی این محصول را تحت پوشش قرار دهد.
وی افزود: هم اکنون این شرکت دانش بنیان موفق شده این محصول حساس و فوق ایمنی را تولید نماید. این محصول حالا بر روی تراک های TEREX ۱۰۰ ( ماشین آلات سنگین معدن) نصب و در تراک های معدن یک و سه شرکت صنعتی و معدنی گل گهر به راه افتاده است.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان خاطرنشان کرد: طراحی، ساخت و انجام موفق تست های آزمایشگاهی و عملیاتی این محصول به صورت کاملا تخصصی توسط متخصصان شرکت با دقت بالا انجام شده است.
علیزاده اظهار داشت: عملکرد تا فشار کاری ۲۴۱ بار، مهندسی معکوس بر طبق تکنولوژی شرکت Carlisle آمریکا، کیفیت بالا و هم تراز با نمونه آمریکایی برای سری های ۲۱۰۱-۲۱۰۶، امکان سرویس دهی آسان و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری، مقرون به صرفه نسبت به نمونه های آمریکایی و هم گارانتی معتبر و عرضه خدمات بعد از فروش توسط شرکت از خصوصیت های این محصول دانش بنیان است.
وی تصریح کرد: این محصول قابل رقابت با شرکتهای مطرح دنیا است. مجموعه سیستم هیدرولیکی ترمز این شرکت مقرون به صرفه ترین و بالاترین کیفیت موجود را در بازار داخلی کشور در مقایسه با نمونه های خارجی دارد.
این فناور ضمن اشاره به اینکه این محصول پیش از این کاملا وارداتی بوده و نمونه داخلی ندارد، اضافه کرد: به علت وجود تحریم ها واردات این محصول مشکل شد و قیمت بالای آن هم سبب شده این محصول داخلی اهمیت ویژه ای در صنایع مختلف پیدا کند.
علیزاده خاطرنشان کرد: مهم ترین دستاورد این شرکت در این محصول دانش بنیان دست یابی به دانش فنی، سیستم های هیدرولیکی است. این سیستم در صنایع دیگر هم به کار می آید. ازاین رو قابلیت تغییر و اجرا روی ماشین آلات سنگین دیگر صنایع از قبیل راهداری را دارد.
وی اظهار داشت: سیستم هیدرولیکی ماشین آلات سنگین یک مجموعه پیچیده است، هر کدام از بخش های آن احتیاج به دانش فنی مجزا دارد و در مجموع تولید کل این مجموعه سخت بوده و برای نخستین بار توسط افراد متخصص این شرکت دانش بنیان در کشور ساخته شده است.منبع:

1399/11/04
22:42:06
2.5 / 5
660
تگهای خبر: آموزش , اجرا , بازار , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین