داغ ترینها: ....

اخراج یك خبرنگار به دنبال اظهار نظر در توئیتر

اخراج یك خبرنگار به دنبال اظهار نظر در توئیتر

کمیاب آنلاین: نشریه نیویورک تایمز یکی از خبرنگاران خودرا به سبب انتشار مطلبی در شبکه اجتماعی توئیتر، اخراج کرد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از گاردین، «لاورن وُلف» که بعنوان دبیر در نشریه نیویورک تایمز فعال است، روز ۱۹ ژانویه و یک روز قبل از مراسم تحلیف ریاست جمهوری در حساب شخصی خود در توئیتر نوشته بود «با تماشای فرود آمدن هواپیمای جو بایدن در فرودگاه اندروز بسیار هیجان زده شده است» که این اظهار نظر با انتقاد شدید و حمله طرفداران حزب جمهوری خواه همراه شد و آنها این مساله را مصداق بارز جانبداری رسانه ای توصیف کردند.
این روزنامه نگار دو روز پس از انتشار این مطلب از کار اخراج شد و رسانه ها و فعالان اجتماعی راستگرای آمریکا نیز با انتشار توئیت «لاورن ولف» تلاش کردند ادعای دولت ترامپ درباره بی طرف نبودن رسانه ها در آمریکا را به اثبات برسانند.
«لاورن وُلف» گفته بعد از انتشار این توئیت مورد هجمه های فراوانی قرار گرفته و یک عکاس همیشه در حال تعقیب کردن اوست.
خیلی از فعالان رسانه ای نسبت به اخراج این روزنامه نگار اعتراض و از وی دفاع کردند و نشریه نیویورک تایمز در نهایت در واکنش به این انتقادها اعلام نمود: «مطالب نادرست زیادی در حال انتشار در فضای توئیتر است. به دلیلهای حفظ حریم خصوصی، نمی توانیم وارد جرئیات شخصی ماجرا شویم اما می توانیم بگوئیم که ما کسی را برای انتشار یک توئیت اخراج نمی نماییم. به سبب حفظ احترام طرفین، قصد نداریم توضیحات بیشتری دراین زمینه ارائه دهیم».
نیویورک تایمز همین طور اعلام نموده خانم «لاورن وُلف» کارمند تمام وقت نشریه نبوده و به صورت قراردادی با آنها همکاری داشته است. اتحادیه کارکنان گروه رسانه ایتایمز اعلام نموده است این مساله را بررسی خواهدنمود.
منبع:

1399/11/08
15:38:25
5.0 / 5
857
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین