داغ ترینها: ....
با اشاره به سخنان رییس جمهور درباره احضار وزیر ارتباطات

سخنگوی قوه قضاییه: دولتمردان درباره كاهش ارزش پول ملی و وضع معیشت مردم توضیح دهند

سخنگوی قوه قضاییه: دولتمردان درباره كاهش ارزش پول ملی و وضع معیشت مردم توضیح دهند

به گزارش کمیاب آنلاین سخنگوی قوه قضاییه به اظهارات رئیس جمهور درباره احضار وزیر ارتباطات واکنش نشان داد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از قوه قضاییه، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه در ارتباط با اظهارات امروز رئیس جمهور پیرامون احضار وزیر ارتباطات، خاطرنشان کرد: آنچه که امروز عنوان شد این بود که تشکیل این پرونده و احضار وزیر ارتباطات ناظر بر پهنای باند شبکه های اجتماعی است در حالیکه باز هم آدرس غلط به مردم داده شد و موضوع، پهنای باند نیست.

وی با تاکید براینکه قوه قضاییه نه تنها با توسعه و پهنای باند مخالف نیست بلکه با توسعه پهنای باند بخصوص برای پیام رسان های داخلی موافق است و جزو مطالبات مردم است، اظهار نمود: قوه قضاییه نه تنها با رونق کسب و کار در فضای مجازی مشکلی ندارد، بلکه همانگونه که قوه قضاییه از رونق تولید و کسب و کار در فضای حقیقی حمایت می کند، از رونق کسب و کارهای الکترونیکی در فضای مجازی هم حمایت می نماید.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اینکه سیاست کلان قوه قضاییه رونق کسب و کار در بخش های مختلف جامعه است، تصریح کرد: کسب و کار باید همراه با امنیت و سلامت باشد و باید برای کسب و کار مردم امنیت و سلامت را ایجاد نماییم.

وی یکی از طریق های ایجاد امنیت و سلامت در فضای کسب و کار در فضای مجازی را ایجاد، توسعه و تکمیل شبکه ملی اطلاعات و پهنای باند آن دانست و اضافه کرد: روزی خوشحال خواهیم بود که در بستر شبکه ملی اطلاعات، پهنای باند آن بتواند پاسخگوی نیاز تمامی شهروندان در جای جای کشور پهناور ایران اسلامی باشد و اصلا مبحث این نیست که بگوییم پهنای باند محل سوال و ایراد است.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه با تکیه بر اهمیت اجرای قوانین و مقررات و بخصوص مصوبات شورایعالی فضای مجازی و مصوبات مرکز ملی فضای مجازی، اظهار داشت: قانون ملاک و معیار سنجش رفتار و عملکرد همگان بخصوص مدیران کشور است دولتمردان باید در جهت اجرای قانون تلاش و دیگران را هم به قانونمداری دعوت کنند در همین راستا برای امنیت و سلامت کسب و کار و رونق آن در فضای مجازی، مصوبات شورایعالی فضای مجازی و مرکز ملی فضای مجازی حتما باید اجرا شود و کسانیکه این مصوبات را اجرا نمی کنند در مقابل قصور، تقصیر و ترک فعل های خود بایستی پاسخگو باشند.

وی تصریح کرد: نمی گردد که مأموریت و مسئولیتی برای افراد در مصوبات و مقررات تعیین شده باشد و در مقابل کوتاهی های خود پاسخگو نباشند.

اسماعیلی افزود: مقایسه این مورد با راه و جاده و اتوبان مغالطه است، باید واقع نگر باشیم. مغالطه، کار خوبی نیست. ضمن اینکه اگر خواستیم مقایسه هم نماییم به این نکته دقت کنیم که امنیت جاده، امنیت راه، سلامت جاده و اتوبان در بخش های مختلف به عهده وزارت راه است و ما هم اکنون شاهد این هستیم که در بعضی از تصادفات، علاوه بر راننده، حوزه های راهداری به جهت قصور و تقصیری که در ایجاد جاده، حذف مشکلات جاده و مأموریت خود داشته اند اتفاقا محاکمه شده اند و محکومیت های آنها هم اجرا شده است.

سخنگوی قوه قضاییه با اشاره به اینکه از پاسخگو بودن دولتمردان استقبال می نماییم، تصریح کرد: اگر قصد پاسخگویی دارند خوب است در ارتباط با کاهش ارزش پول ملی، وضعیت معیشت مردم، کنترل بازار و مرغ و تخم مرغ به مردم توضیح دهند که چرا وضعیت این گونه است.

به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور، صبح امروز (چهارشنبه) در جلسه هیات دولت ضمن اشاره به امکاناتی که فضای مجازی بوجود آورده است، اظهار نمود: در این دوران کرونا، فضای مجازی به فضای تنفس برای مردم تبدیل گشته است. در این ماه ها که ناچار بودیم به مردم بگوییم در خانه بمانید و کسب و کارهای خویش را تعطیل کنید و به بچه ها گفته ایم به مدرسه و دانشگاه نروید. اگر این فضای مجازی نبود مردم چه کار می کردند و یا دانشجویان و دانش آموزان چگونه درس می خواندند و مردم در این شرایط سخت، چگونه سرگرم می شدند.

وی افزود: من در اینجا از وزیر ارتباطات تشکر می کنم. وزیر جوان ارتباطات ما و وزیر سابق کار بزرگی کردند. پهنای باند کار عظیم و افتخاری برای کشور است. نمی توانند کسی را برای پهنای باند محاکمه کنند. این دستور من بوده و اگر می خواهید محاکمه کنید من را محاکمه کنید. پهنای باند یعنی آزادی مردم در کسب و کار الکترونیک، یعنی از ثبت سفارش گرفته تا بانک مرکزی و گمرک و ورود کالا به انبارها همه را مردم ببینند. پهنای باند یعنی مبارزه با فساد و کسی نمی تواند با مبارزه با فساد مخالف باشد. اگر می خواهید کسی را برای مبارزه با فساد احضار کنید باید من را احضار کنید نه اینکه وزیر من را احضار کنید.
روحانی در ادامه خاطرنشان کرد: از تمام قوا، نیروهای مسلح، مردم و آنهایی که با دولت خوب نیستند و با دولت در رقابتند و یا با دولت قهرند خواهش می کنم که در این شش ماه بگذارید ما کار نماییم. وزیر ما وقت ندارد که بین سه قوه راه برود. از یک طرف در قوه مجریه کار کند. از یک طرف به کمیسیون های مجلس برود و از سویی به قوه قضائیه احضار شود. کسانی که مسئولیت اجرایی دارند. باید به کارشان برسند و بگذارید کارهای نیمه تمام را انجام بدهیم و به سرانجام برسانیم.
1399/11/10
16:53:19
2.5 / 5
814
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین