داغ ترینها: ....
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان كرد

حضور پررنگ زنجانی ها در اكوسیستم های استارت آپی

حضور پررنگ زنجانی ها در اكوسیستم های استارت آپی

به گزارش کمیاب آنلاین زنجان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: زنجانی ها حضور پررنگی در اکوسیستم های استارت آپی دارند.محمدجواد آذری جهرمی بامداد امروز (۲۰ بهمن ماه) در جلسه شورای اداری استان زنجان که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، با اشاره به اینکه سعادتمندی در خدمت به مردم است، اظهار نمود: این سخن در دهه فجر که یادآور انقلاب بزرگ ایران به رهبری امام راحل بود، یک پیام ویژه ای دارد که این پیام همانا خدمت به مردم است.

وی با اشاره به اینکه امام راحل و همه کسانی که پیرو ایشان بودند و انقلاب را به ثمر رساندند، نگاه شان بر این بود که تکیه ما نباید به کاخ سفید و کرملین باشد، اظهار داشت: نگاه امام راحل بر این بود که تکیه ما بایستی به مردم مان باشد، چونکه مردم پشتوانه انقلاب و کشور هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تکیه بر اینکه امام راحل به کاخ ها توجه نداشتند، خاطرنشان کرد: ایشان همواره مسؤلان را سفارش می کردند که به جای توجه به کاخ ها، به کوخ ها توجه نمایند تا بدین وسیله عدالت اجتماعی برقرار شود.

این مسئول با تکیه بر اینکه با عنایت به همین دیدگاه ها شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی» شکل گرفت، خاطرنشان کرد: در جمهوری اسلامی مهم ترین مولفه قدرت نیروی مردمی است.

وی با تکیه بر اینکه اگر جنگ توسط رژیم بعثی با پشتوانه قدرت های بزرگ دنیا تحمیل شد، چیزی که در مقابل این رژیم تا بن دندان مسلح ایستاد، صرفا تجهیزات نظامی نبود، بلکه بسیج مردمی و شور حسینی بود، تصریح کرد: اگر در دوره ای هم سازندگی در کشور شکل گرفت، پشتوانه اصلی آن، مردم بودند و در برهه کنونی هم این مردم هستند که در مقابل همه تحریم ها ایستادگی کرده اند.

آذری جهرمی با یادآوری اینکه کشور نیازمند توسعه است اما اگر نتیجه این توسعه، توسعه کاخ ها به جای کوخ ها باشد، سودی ندارد، چونکه سبب وابستگی می شود، افزود: عدالت اجتماعی شعار عملی امام و انقلاب اسلامی است که در این چهل و دو سال نیز، همین رویکرد وجود داشته است که خدمات دولت ها در نقاط مختلف کشور بخصوص مناطق محروم، گواه این ادعا است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در ادامه با یادآوری اینکه در مناطق شهری، توسعه ارتباطات و سایت های ارتباطی آسان است اما در مناطق روستایی این امر با دشواری هایی روبه رو است، اظهار داشت: به برکت نظام و ایستادگی مردم و خون شهدا، به هر روستا که سر می زنیم زیرساخت های اساسی فراهم گشته است، هرچند مشکلاتی هم در بعضی از حوزه ها وجود دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه ۹۶ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار متصل به شبکه ملی اطلاعات هستند، افزود: دولت توجه ویژه ای به رسیدگی به محرومان دارد، چونکه عدالت اجتماعی پیام مهم انقلاب است و ما بعنوان فرزندان انقلاب، مهم ترین آموزه ای که باید پیاده سازی نماییم، عدالت اجتماعی است.

آذری جهرمی، ضمن اشاره به تهیه تبلت برای دانش آموزان زنجانی، بیان نمود: امروز به همت خیرین زنجانی ۷۰۰ تبلت برای دانش آموزان بی بضاعت مناطق محروم تهیه شده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اشاره به وعده های داده شده در مسافرت قبلی به زنجان که خوشبختانه به اذعان مسؤلان استانی عملیاتی شده است، اضافه کرد: وعده داده شده در زنجان، به وقت خود به سرانجام رسید.

وی با تکیه بر اینکه ما مدیون و بدهکار مردم هستیم، متذکر شد: هر چه برای خدمت به مردم تلاش نماییم، کم است، چونکه مردم ما شایسته بهترین خدمات بوده و مایه قوام، بقا، تداوم و رشد و سربلندی کشور در جوامع جهانی هستند.

این مسئول ضمن اشاره به وعده های داده شده در زمینه اتصال روستایی به اینترنت تا دهه فجر، افزود: بخش عمده ای از کار انجام شده و بخش باقی مانده هم طبق برنامه تا آخر سال به اتمام خواهد رسید.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه در ماه نشان به دلیل سرمای هوا زمان خواسته شد تا اردیبهشت کارها به پایان برسد، اظهار داشت: شرکت همراه اول در کوتاه مدت پروژه استان زنجان را به سرانجام رساند و ایرانسل هم در استان زنجان کارهای خوبی انجام داده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تکیه بر این مورد که زنجان به لحاظ پدافند غیرعامل نیازمند ارتقا بود، اظهار نمود: شرکت ارتباطات زیرساخت، کار بزرگی در این عرصه طی کوتاه مدت از طراحی، خرید تجهیزات و اجرا انجام داد که با این اقدامات، سایت پدافند غیرعامل زیرساختی استان راه اندازی شده و ارتباطات استان به صورت کامل با استانداردهای پدافند غیرعامل منطبق و پایدار شد.

این مسئول با یادآوری اینکه امروز سایت زنجان کوه که سایت دوم زیرساختی استان است، وارد مدار می شود، خاطرنشان کرد: با این افتتاح، ظرفیت ارتباطات استان دو برابر شد که این امر در مسافرت قبلی جزو مطالبات استاندار و مسؤلان استانی بود.

آذری جهرمی با اشاره به اینکه زنجان شرکتهای مطرحی در حوزه آی. سی. تی دارد، متذکر شد: حضور زنجانی ها در اکوسیستم های استارتاپی، حضوری قوی است که نشان داده است جوانان این استان استعدادهای درخشانی دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با اشاره به اینکه یکی از مطالبات جوانان زنجانی این بود که پارک علم و فناوری استان مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: در همین راستا پارک فناوری استان را به شبکه پارک های اقتصاد دیجیتالی کشور متصل کردیم که این امر هم به معنای فراهم کردن سرمایه گذاری سایر شرکتهای حوزه فناور در استان و هم ایجاد بازار برای شرکتهای فناوری زنجان در سایر استان ها است که این امر اتفاق مهمی بود که محقق شد.

وی به بهره برداری از مجتمع آی. سی. تی استان که فضای مناسبی را برای توسعه خدمات دولت به شهروندان زنجانی فراهم می آورد هم اشاره نمود و اظهار داشت: در این مجتمع ۳۲ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده است که بخش اداری و خدماتی آن فعالیت خویش را آغاز خواهد نمود و این مجتمع با نام شهید شهریاری مزین شده که بنا است در حوزه توسعه علم و فناوری گام بردارد.

این مسئول با اشاره به اینکه از دیگر مقوله های مهم در زنجان، پایداری ارتباطات استان بود، خاطرنشان کرد: راه اندازی فیبر نوری پشتیبان در مسیرهای استان بخصوص در راه طارم که پایداری لازم را نداشت، شرکت مخابرات ایران راه اندازی کرد و پایداری ارتباطات مسیر استان هم با راه اندازی مسیرهای جدید فیبر نوری به تثبیت رسید.

به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، امروز با حضور آذری جهرمی ۱۰۰ سایت روستایی در زنجان افتتاح می شود که با راه اندازی این سایت ها، ۱۵ هزار خانوار و ۲۵۰ مدرسه روستایی در استان زنجان تحت پوشش اینترنت پرسرعت قرار می گیرند که برای اجرای این طرح ها بیشتر از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

همچنین با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ساختمان «مافا» مجتمع ارتباطات و فناوری اطلاعات زنجان هم به بهره برداری می رسد.

منبع:

1399/11/20
13:29:09
0.0 / 5
736
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین