داغ ترینها: ....
دستگاه های اجرایی تا پایان سال موظف شدند

ارائه سه خدمت پرمراجعه در اپلیكیشن دولت همراه

ارائه سه خدمت پرمراجعه در اپلیكیشن دولت همراه

کمیاب آنلاین: بگفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، دستگاه های اجرائی موظفند تا آخر سال، سه خدمت پرمراجعه خودرا بوسیله اپلیکیشن دولت همراه‬⁩ در دسترس مردم قرار دهند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، با بهره بردن از سامانه دولت همراه، مردم می توانند بجای مراجعه ی حضوری برای دریافت خدمات دولتی، هر زمان و هر جا این خدمات را درخواست کنند. هم چنین حل چالش های آلودگی هوا، اشتغال، حفظ محیط زیست، حقوق شهروندی و ایجاد راندمان، مهم ترین دستاوردهای دولت هم راه است. دولت همراه یکی از ابزارهای این است که منابع موجود را محور قرار داده و می توان اقتصاد را شکل داد.
البته پروژه هایی مانند شبکه ملی اطلاعات، دولت الکترونیکی و دولت همراه از پروژه هایی هستند که افتتاح آنها تازه سرآغاز کارهای لازم در این طرح ها بشمار می رود و شروع به کارشان، به این معنا نیست که کاملا به پایان رسیده اند؛ بلکه لازم است خدمات متنوع در بستر این امکانات قرار بگیرد تا آنچه از ابتدا درباره کاهش مراجعات و صرفه جویی در زمان و سهولت در بروکراسی اداری مدنظر بوده محقق شود.
بگفته مفسرین، اگر در امتداد تسریع راه اندازی دولت الکترونیک تلاش نماییم، فساد کاهش پیدا می کند و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. با دولت همراه بجای این که نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات مراجعه کنند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم ارائه داد. این خاصیت متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست.
این روزها و در شرایطی که به سبب شیوع ویروس کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و ارائه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.
در این راستا امیر ناظمی -رئیس سازمان فناوری اطلاعات- بتازگی با اشاره به ‏مصوبه ی ستاد ملی کرونا درباره ⁧‫دولت الکترونیکی، در توییتر نوشت: ‏همه دستگاه های اجرائی موظفند تا آخر سال، سه خدمت پرمراجعه خودرا بوسیله اپلیکیشن دولت همراه‬⁩ در دسترس مردم قرار دهند. ‏قرارگاه مقابله با کرونا هم مسول نظارت و برخورد با کم کاری شد.
منبع:

1399/11/20
21:51:23
0.0 / 5
714
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین