داغ ترینها: ....
رییس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها:

دانشگاه ها با صنایع دفاعی و نظامی ارتباط بیشتری بگیرند

دانشگاه ها با صنایع دفاعی و نظامی ارتباط بیشتری بگیرند

به گزارش کمیاب آنلاین رئیس نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: ارتباط با صنایع دفاعی و نظامی سرمایه گذاری و ظرفیت بسیار خوبی دارد که نیاز است دانشگاه ها با این بخش ارتباط بیشتری بگیرند.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی روز سه شنبه در بازدید از برج فناوری ابن سینا دانشگاه امیر کبیر اضافه کرد: تنوع ارتباطات با صنایع در دانشگاه امیر کبیر بسیار مطلوب است. همینطور شکل گیری ارتباط دانشگاه با اقتصاد، نیاز جامعه و صنعت اتفاق بسیار خوبی است که در دانشگاه ها رواج پیدا کرده است.
وی افزود: برای فضای جریانات استارتاپی از یک روند ساخته شده در دنیا استفاده می شود، البته دانشگاهیان با توانمندی هایی که نشان دادند، می توانند الگوهای جدید استارتاپی را تعریف کنند.
حجت الاسلام رستمی خاطرنشان کرد: توجه به حل مساله بودن علم و خلق ثروت در جهت اهداف دانشگاه ها است، اما نیاز است زمانی که دانشجویان از علم خود تولید ثروت می کنند، بخش دانش برای آنها کمرنگ نشود.
وی تصریح کرد: ارتباط با صنایع دفاعی و نظامی سرمایه گذاری و ظرفیت بسیار خوبی دارد که نیاز است دانشگاه ها با این بخش ارتباط بیشتری بگیرند.
برج فناوری ابن سینا دانشگاه امیر کبیر به منظور استقرار شرکتهای دانش بنیان، واحدهای فناور رشد و پیش رشد، برخی پژوهشکده ها و آزمایشگاه های مرکزی دانشگاه های صنعتی امیرکبیر به راه افتاده است. همینطور این برج ظرفیت استقرار ۵۰ شرکت و واحد فناور را دارد و الان ظرفیت آن تکمیل شده است.

گلباران مزار شهدای گمنام دانشگاه امیرکبیر
به مناسب سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، بامداد امروز ۲۱ بهمن ماه مزار شهدای گمنام دانشگاه صنعتی امیرکبیر گلباران شد.
در این مراسم حجت الاسلام مصطفی رسمتی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، حجت الاسلام سید مهدی میر احمدی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر و تعدادی از مسؤلان و اساتید دانشگاه حضور داشتند.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۹۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. یکی از شهدای دانشگاه هم دکتر کامران نجات اللهی استاد دانشگاه بود که در تظاهرات پیش از پیروزی انقلاب اسلامی به دست دژخیمان رژیم شاهنشاهی به شهادت رسید.
وی اضافه کرد: در تمامی عملیات های در ارتباط با دوران دفاع مقدس دانشگاه صنعتی امیرکبیر یک شهید داشته است.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه صنعتی امیرکبیر عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر در حوزه مهندسی جنگ هم خدمات بسیار زیاد و موثری داشته است.
حجت الاسلام میراحمدی تصریح کرد: بعد از دوران دفاع مقدس این دانشگاه در عرصه جهاد علمی فعالیتهای فراوانی داشته است به نحوی که از جانب مقام معظم رهبری این دانشگاه بعنوان مادر دانشگاه های صنعتی کشور معرفی شده است.منبع:

1399/11/23
22:38:41
0.0 / 5
713
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین