داغ ترینها: ....
رییس دانشگاه امیركبیر:

برج شماره ۲ فناوری دانشگاه امیركبیر اردیبهشت ۱۴۰۰ راه اندازی می شود

برج شماره ۲ فناوری دانشگاه امیركبیر اردیبهشت ۱۴۰۰ راه اندازی می شود

رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اعلان اینکه بیش از 300 شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه راه اندازی شده اند، اظهار داشت: برج شماره 2 فناوری امیرکبیر اردیبهشت ماه سال 1400 افتتاح می شود.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، احمد معتمدی روز سه شنبه در مراسم بازدید حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها از مرکز نوآوری دانشکده مهندسی برق و برج فناوری ابن سینا دانشگاه صنعتی امیرکبیر اضافه کرد: درحال حاضر بیش از ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور در این دانشگاه راه اندازی شده اند.
وی با اعلان اینکه دانشگاه صنعتی امیرکبیر کارهای فناورانه و نوآورانه را در دستور کار خود قرار داده است، اضافه کرد: برنامه داریم در اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۰ برج فناوری شماره ۲ دانشگاه را راه اندازی نماییم.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: در برنامه راهبردی این دانشگاه دو موضوع ارتقای سطح بین المللی و تبدیل شدن به دانشگاه نسل سوم در دستور کار است.
معتمدی اشاره کرد: برای دستیابی به دانشگاه نسل سوم سه محور ایجاد و راه اندازی مراکز نوآوری و فناوری، افزایش قراردادهای صنعتی و مهارت افزایی مورد توجه قرار گرفته است.
وی اظهار داشت: در حوزه قرارداد صنعتی امسال نسبت به سال قبل چهار برابر جذب بیشتر داشته ایم و درحال حاضر رتبه نخست را در انعقاد قراردادهای صنعتی در بین دانشگاه های صنعتی کشور داریم.
رییس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: توجه به مهارت افزایی در صدر کارهای این دانشگاه قرار دارد؛ به نحوی که هر فارغ التحصیل این دانشگاه باید یک مهارت را بیاموزد.
معتمدی اظهار داشت: به جهت اینکه کارهای نوآورانه و فناورانه در دانشگاه گسترش یابد، مراکز نوآوری در دانشکده ها افتتاح شد. برنامه داریم در تمامی دانشکده های این دانشگاه مراکز نوآوری ایجاد شود.
وی عنوان کرد: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز کمک های زیادی به راه اندازی مراکز نوآوری دانشگاه داشته است.


1399/11/24
23:06:16
0.0 / 5
829
تگهای خبر: آموزش , دانش بنیان , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین