داغ ترینها: ....
اردوغان:

هدف برنامه فضایی تركیه رسیدن به ماه تا سال 2023 است

هدف برنامه فضایی تركیه رسیدن به ماه تا سال 2023 است

رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه اظهار داشت که یکی از اهداف برنامه فضایی کشورش فرود در ماه با استفاده از توان داخلی تا آخر سال ۲۰۲۳ است.


به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری آناتولی، اردوغان که در مراسم معرفی برنامه ملی فضایی در مرکز در آنکارا شرکت کرده بود، عنوان کرد: نخستین و مهم ترین هدف ما در برنامه ملی فضایی، دستیابی به نخستین تماس با ماه در صدمین سال ایجاد جمهوری ترکیه در سال ۲۰۲۳ میلادی خواهد بود.
وی در تشریح سایر اهداف کشورش در پیگیری برنامه ملی فضایی اظهار داشت که هدف دوم برنامه ملی فضایی راه اندازی یک برند است که بتواند در زمینه تولید نسل بعدی ماهواره با جهان رقابت کند.
اردوغان توسعه سیستم موقعیت یابی و زمان بندی متعلق به ترکیه را هدف دیگر کشورش از برنامه ملی فضایی برشمرد و اظهار داشت که هدف چهارم اطمینان از دسترسی به فضا و ایجاد بندر فضایی (سایتی برای پرتاب و دریافت فضاپیما ) و هدف پنجم ما از آن سرمایه گذاری در حوزه آب و هوای فضایی و توسعه اختیارات فضایی است.
ارتقای ترکیه به سطح پیشرفته در رصد نجومی و مشاهده اجرام آسمانی از زمین، توسعه بیشتر سیستم اقتصادی صنایع فضایی، ایجاد ناحیه ای برای توسعه فنآوری های پراکنده، توسعه منابع انسانی موثر و کارآمد در زمینه فضا و در نهایت اعزام یک شهروند ترکیه به فضا از دیگر اهدافی است که به قول اردوغان این کشور در برنامه فضایی خود دنبال می کند.
مصطفی وارانک، وزیر صنایع و تکنولوژی ترکیه


منبع:

1399/11/25
14:35:06
1.7 / 5
851
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین