داغ ترینها: ....
با امضا تفاهم نامه ای سه جانبه؛

آزمایشگاه نوآوری نسل پنجم اینترنت راه اندازی می شود

آزمایشگاه نوآوری نسل پنجم اینترنت راه اندازی می شود

به گزارش کمیاب آنلاین راه اندازی آزمایشگاه نوآوری باز حوزه 5G به منظور عرضه سرویسهای اینترنت اشیاء به تیم های پژوهشی مبحث تفاهمنامه سه جانبه معاونت علمی، پارک فناوری تهران و اپراتور اول ارتباطی کشور است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، تفاهم ‎نامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) به منظور عرضه سرویسهای اینترنت اشیاء به شرکتهای فعال و تیم های همراه اول و هسته های پژوهشی کشور به امضا رسید.
هدف از امضای این تفاهمنامه «فراهم کردن امکانات آزمایشگاهی برای کمک به شکل گیری و بلوغ زیست بوم5G و سرویسهای اینترنت اشیاء»، «استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود در این حوزه در کشور»، «کاهش هزینه­ ها و زمان برای توسعه و تست تجهیزات و راه کارهای 5G و اینترنت اشیاء» و «ارائه خدمات آزمایشگاهی به شرکتهای فعال در حوزه های مرتبط» است.
«حمایت از تشکیل هسته های پژوهشی کاربردی»، «فراهم کردن محیط تعامل بازیگران حوزه 5G و اینترنت اشیاء» و «بالا بردن آگاهی و پوشش خلاء علمی و فنی فعالان این حوزه» از دیگر اهداف این همکاری مشترک است.
در این تفاهمنامه مقرر شده است که هر 3 نهاد همکاریهای خویش را برای «ایجاد و توسعه زیرساخت های پژوهشی، آزمایشگاهی و عرضه خدمات آزمایشگاهی این حوزه»، «ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری آزمایشگاه مبحث تفاهم نامه»، «راه اندازی آزمایشگاه مبحث تفاهمنامه و عرضه خدمت به شرکتهای فعال حوزه و اداره آزمایشگاه با عنایت به آئین نامه ها و مسئولیت های تعریف شده» توسعه دهند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی این معاونت علمی و فناوری هم متعهد شده است که در «توسعه ساختار حاکمیتی آزمایشگاه»، «ارائه حمایت مالی به مبلغ 10 میلیارد ریال برای تجهیز آزمایشگاه مبحث تفاهم نامه»، «ارائه حمایت های مالی لازم از راه عرضه اعتبارات لازم به استارتاپ ها و شرکتهای دانش بنیان برای بهره مندی از خدمات آزمایشگاه» و «فراهم کردن زیرساختارهای قانونی لازم برای پشتیبانی از تمامی خدمات گیرندگان از آزمایشگاه» مشارکت کند.
منبع:

1399/11/30
18:09:48
0.0 / 5
589
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین