داغ ترینها: ....

تبدیل زوائد نفتی به روغن سبز توسط یك شركت دانش بنیان

تبدیل زوائد نفتی به روغن سبز توسط یك شركت دانش بنیان

یک مجموعه دانش بنیان با مطالعه و تحقیق روی انواع مواد روغنی و نفتی، محصولات جانبی پالایشگاهی، پتروشیمی، شیمیایی و همین طور ضایعات حاصل از این صنایع که در محیط رها شده، آنها را به محصولاتی کاربردی در صنایع نفت، روغن، پتروشیمی و شیمیایی تبدیل کرد.


به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، محصولات سبز به کالاهایی گفته می شود که دوستدار محیط زیست یا به عبارتی فاقد آلایندگی برای محیط پیرامون هستند. روغن پروسه لاستیک سبز نیز همچون محصولات روغنی مورد استفاده در صنعت تایر و لاستیک است. این روغن ها به جهت اینکه دارای شاخصه های زیست محیطی بالایی هستند در کشورهای تراز اول جهان و اروپایی و برندهای معتبر لاستیک و تایر از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و مورد استفاده قرار گرفته اند.
این شرکت بعنوان یک شرکت دانش بنیان صنعتی در حوزه روغن های صنعتی موفق شد در کنار تولید محصولات روغنی با فرآیندهای سازگار با محیط زیست و به کارگیری دانش و فناوری داخلی، در تولید روغن های پروسه لاستیک سبز منطبق با استانداردهای روز دنیا ورود کند.
مسعود حکیم داود، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: روغن های پروسه لاستیک از محصولات عمده این شرکت است، بیشتر روغن های تولید شده در شرکت بعنوان روغن پروسه در صنعت تایرسازی مورد استفاده قرار می گیرد.
وی اضافه کرد: این محصول در عرصه تولید لاستیک انواع خودرو، کامیونت و ماشین آلات راه سازی، تولید ماکروویوها، اتصالات لوازم خانگی مانند ماشین های لباسشویی، ظرفشویی و غلتک های لاستیکی کاربردی است.
این فعال فناور افزود: با تلاش متخصصان و پژوهشگران از مواد زاید نفتی و برخی محصولات جانبی پالایشگاه های روغن، محصولی تولید می نماییم که دوست دار محیط زیست است. این روغن های پایه، محصولی منطبق با استانداردهای روز دنیا و دوستدار محیط زیست هستند که در صنایع لاستیک و تایرسازی تحت عنوان روغن پروسه لاستیک سبز شناخته می شوند.
این فعال فناور افزود: مواد زاید نفتی به سبب ترکیبات اسیدی، آروماتیک بالا، خاک و آب را تبدیل به پسماند می کنند و به مرور وارد سفره های آب زیرزمینی می شوند و مسائل و مشکلات عدیده ای را برای محیط زیست ایجاد می کنند. اما روغن های تولیدی شرکت محصولات دوستدار محیط زیست هستند و از این اتفاقات و خسارات پیشگیری می کنند.
وی اشاره کرد: روغن های پروسه لاستیک، سنگین و CBFS مورد مصرف صنایعی همچون لاستیک سازی پس از تبدیل به دوده کربن سیاه در صنایع دوده سازی است. هم اکنون علاوه بر تامین بازارهای داخلی توانسته است در جنگ اقتصادی و تحریمی بعنوان یک بازوی صادراتی و ارزآور در صحنه بعنوان یک شرکت صادراتی موفق عمل کند.


1399/12/06
13:48:14
0.0 / 5
660
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین