داغ ترینها: ....

گسترش دامنه استفاده از فیلترهای نانو نیروگاهی به خارج از كشور

گسترش دامنه استفاده از فیلترهای نانو نیروگاهی به خارج از كشور

کمیاب آنلاین: یک شرکت دانش بنیان علاوه بر گسترش دامنه استفاده از فیلترهای نانو در بخش نیروگاهی و پالایشگاهی کشور، موفق شد این محصول ایران ساخت را جهت استفاده در کشور عراق آماده کند.


به گزارش روز سه شنبه ستاد توسعه فناوری نانو، میلاد سیف بوشهری مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درباب محصول نانویی خود اظهار داشت: از شروع سال تا کنون ۳۰ هزار نانوفیلتر به مشتریان تحویل داده ایم که بیشتر این فیلترها در بخش نیروگاهی و پالایشگاهی استفاده شده اند. گروه مپنا که شرکت های مختلفی را در زیرمجموعه خود دارد، بزرگترین خریدار فیلترهای نانو از شرکت است و در کنار آن نیز بزرگترین پالایشگاه پارس جنوبی نیز از فیلترهای نانو استفاده می نماید.
وی بیان کرد: بر طبق توافق های به عمل آمده مقرر است این فیلترهای نانو در پالایشگاه ها و نیروگاه های عراق نیز استفاده گردد. شرکت مهندسی و ساخت توربین مپنا (توگا) پروژه های مختلفی را در این کشور اجرا کرده است که در حال رایزنی جهت استفاده از فیلترهای نانو در این پروژه ها هستیم و امید است به زودی این کار صورت گیرد.
بوشهری از تمرکز بخش تحقیق و توسعه این شرکت روی نانوفیلترهای غیرهوایی آگاهی داد و اظهار داشت: در کنار فیلترهای هوا، مقرر است در بخش تولید فیلترهای نانویی روغن و سوخت نیز فعالیت نماییم که بخش تحقیق و توسعه شرکت در حال توسعه فناوری مربوط به آنست.
وی افزود: این نانوفیلترها در بخش نیروگاهی و پالایشگاهی استفاده شده و معمولا فیلترها برای توربین ها به کار گرفته می شود. فیلترهای مبتنی بر فناوری نانو برای محافظت از لطمه به قطعات تجهیزات نیروگاهی توسط ذرات گردوغبار و آلودگی و دیگر ذرات مضر در هوا و با هدف جذب حداکثری ذرات گردوغبار به کار می رود. به سبب استفاده از نانوالیاف با ضخامت کمتر و سطح ویژه بیشتر از الیاف معمولی، این فیلترها دارای عملکرد بهتری در فیلتراسیون هستند.
وجود نانوالیاف موجب افزایش راندمان جذب گردوغبار می شود و در عین حال افت فشار زیادی ایجاد نمی نماید. الیاف الکتروریسی شده دارای قطر کمتر از ۱۰۰ نانومتر بوده و سطح کاغذ فیلتر را به صورت یکنواخت پوشش می دهد. جنس این نانوالیاف بطور معمول از پلی آمید است.منبع:

1399/12/06
21:50:51
5.0 / 5
715
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین