داغ ترینها: ....

تجهیزات پزشكی با فناوری لایه نشانی اتمی ایمن تر می شوند

تجهیزات پزشكی با فناوری لایه نشانی اتمی ایمن تر می شوند

به گزارش کمیاب آنلاین یک شرکت فنلاندی نشان داده است که فناوری های پوششی لایه نشانی اتمی می تواند خواص ضدمیکروبی جالب توجهی داشته باشد. بنابراین، از این پوشش ها می توان برای تولید ادوات پزشکی و پروتزها استفاده نمود.


به گزارش روز یکشنبه ستاد فناوری نانو، گروه پیکوسان (Picosun Group) عرضه دهنده فناوری های پیشرو و راهکارهای پوشش فیلم نازک AGILE ALD® (رسوب لایه اتمی) اعلام نمود از پوشش های به دست آمده با روش فناوری لایه نشانی اتمی (ALD) این شرکت خواص ضدمیکروبی بسیار عالی به دست آمده است.
پوشش های اکسید ALD گوناگونی که با فرآیندهای پیکوسان لایه نشانی شده اند، کاهش قابل توجه رشد میکروبی را نشان می دهند و مقادیر کمی آلودگی اندوتوکسین باکتریایی دارند.
پوشش های این شرکت توسط یک آزمایشگاه شخص ثالث مستقل مطابق با استاندارد ضدمیکروبی ISO ۲۲۱۹۶: ۲۰۱۱ و استانداردهای اندوتوکسین باکتریایی ANSI / AAMI ST۷۲: ۲۰۱۹ بررسی شدند.
این نتایج، همراه با آزمایش های قبلی که اعتبار سمیت غیرسلولی فیلمهای ALD پیکوسان را تأیید می کند، ایمنی و مزایای آسپتیک این مواد را در دستگاههای پزشکی ثابت می کند.
میلیون ها نفر در سرتاسر جهان با ایمپلنت های پزشکی زندگی می کنند و گرایش به سمت راهکارهای پیچیده تر است که میکروالکترونیک بسیار پیشرفته را با دستگاههای کوچک سازی شده در مناطق حساس بدن مانند مغز، ستون فقرات، چشم ها و قلب ترکیب می کند. محافظت از این دستگاه ها در مقابل محیط خورنده بدن انسان با عنایت به ایمنی، عملکرد صحیح و طول عمر ایمپلنت از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
پیکوسان به دنبال عرضه راهکارهای ALD برای تولیدکنندگان دستگاه پزشکی است. پوشش های بسیار نازک و زیست سازگار ALD پیکوسان، کپسوله سازی هرمتیک دستگاه کاشته شده را با کسری از ضخامت فیلم در مقایسه با سایر روش های پوشش دهی و با یکنواختی و انطباق پذیری برتر، تضمین می نماید که حتی در کوچکترین جزئیات دستگاه، پوششی بدون سوراخ وجود دارد.
عمر طولانی و قابلیت اطمینان ایمپلنت سبب کاهش احتیاج به جراحی های اصلاحی یا جایگزینی می شود، ازاین رو در هزینه های اقامت در بیمارستان صرفه جویی می شود و کیفیت زندگی بیمار بهبود می یابد.
برای تولیدکنندگان، پوشش محافظ هرمتیکی امکان استفاده از مواد پایه رایج تر را فراهم می آورد، بعنوان مثال فولادهای ضدزنگ به جای فلزات گران بها، که به نوبه خود روند تولید را آسان می کند و سبب صرفه جویی در هزینه ها می شود.
چندی پیش پیکوسان اعلام نمود که با لایه نشانی اتمی روی سطح چاقوهای جراحی، کیفیت آنها را بگونه ای ارتقا داده که ایمنی عمل های جراحی به شکل قابل توجهی افزایش می یابد.
پیکوسان پیشرفته ترین راهکارهای پوشش نازک AGILE ALD® (رسوب لایه اتمی) را برای صنایع مختلف عرضه می دهد.
امروزه تجهیزات PICOSUN® ALD در صنایع پیشرو در سرتاسر جهان در ساخت محصولات مختلف استفاده می شود. پیکوسان در فنلاند استقرار داشته و با شرکتهای تابعه در آلمان، آمریکا، سنگاپور، ژاپن، کره جنوبی، چین و تایوان، هند و فرانسه و یک شبکه فروش و پشتیبانی در سرتاسر جهان دارد.


1399/12/10
22:14:07
0.0 / 5
711
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین