داغ ترینها: ....
در دیدار با وزیر صنعت سوریه؛

ستاری بر توسعه همكاریهای فناورانه ایران و سوریه تصریح كرد

ستاری بر توسعه همكاریهای فناورانه ایران و سوریه تصریح كرد

به گزارش کمیاب آنلاین معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با وزیر صنعت این کشور ضمن اشاره به ظرفیت های زیست بوم فناوری و نوآوری کشورمان، بر توسعه هرچه بیشتر همکاریهای فناورانه دو کشور ایران و سوریه تاکید نمود.


سورنا ستاری که به کشور سوریه سفر کرده است، روز سه شنبه در دیدار با"زیاد صباغ" وزیر صنعت دولت سوریه با اعلان اینکه ایران در تولید نفت و گاز در دنیا یکی از سرآمدان است، اظهار داشت: در طول ۷ سال قبل توسعه اقتصاد دانش بنیان در ایران به منظور پرهیز هرچه بیشتر از اقتصاد نفتی در دستور کار قرار گرفت.
وی با بیان اینکه، ظرف سال های گذشته در حوزه توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری در کشورمان اقدامات بسیار مناسبی انجام شده است اضافه کرد: به شکلی که حالا به نقطه ای رسیدیم که اگر تولید محصولی فناورانه را اراده نماییم، از جانب این زیست بوم پاسخ مناسبی داده می شود. همانطور که در بحران کرونا و شرایط تحریم این پاسخ را دیدیم.
ستاری در این جلسه صمیمی از وزیر صنعت سوریه دعوت کرد تا با سفر به کشورمان، ز فعالیت ها و اقدامات انجام شده در زیست بوم فناوری و نوآوری ایران دیدن کند.

استفاده از فناوری ایرانی در سوریه
زیاد صباغ وزیر صنعت دولت سوریه هم همینطور در این دیدار با اعلان اینکه جهت استفاده از فناوری های ایرانی در سوریه استقبال می نماییم، اظهار داشت: در گذشته و در سال هایی که گرفتار بحران بودیم، مذاکراتی برای راه اندازی کارخانه خودروسازی در سوریه با مسؤلان ایرانی انجام شد. اما نمی دانم دلیل عدم اجرای آن چیست.
وی همینطور با اشاره به اینکه، ایران همواره کشور طرفدار سوریه بوده است، اضافه کرد: رئیس جمهوری سوریه مجوزی برای تأمین منابع بنگاه های کوچک داده است که در آینده شاهد گسترش کارهای این حوزه خواهیم بود.
صباغ همینطور به فعالیت جوانان خلاق در ایران اشاره نمود و ابراز امیدواری کرد، در آینده سوریه بتواند از پیشرفت های حاصل از فعالیت این نیروی انسانی خلاق و نوآور استفاده نماید.
وزیر صنعت سوریه در ادامه اظهارکرد: تمام موارد مطروحه در ارتباط با اقدامات فناورانه در ایران نوید تحولات مثبت در این کشور را می دهد.
به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناری ریاست جمهوری، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریییس جمهوری روز گذشته (دوشنبه) در راس هیاتی علمی و تجاری به سوریه سفر کرده است. در این سفر ۴۰ شرکت دانش بنیان ایران ستاری را همراهی می کنند تا با برگزاری نشست های تجاری توسعه بازار محصولات خویش را رقم بزنند.
در این سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در دومین نشست تجاری و فناوری ایران در سوریه حاضر شد و سخنرانی کرد. همینطور ستاری دیداری هم با بسام ابراهیم وزیر تحقیقات و آموزش عالی سوریه داشت.منبع:

1399/12/13
22:51:45
0.0 / 5
572
تگهای خبر: آموزش , اجرا , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین