داغ ترینها: ....

حمله هكرهای چینی به مشتریان نرم افزار مایكروسافت

حمله هكرهای چینی به مشتریان نرم افزار مایكروسافت

کمیاب آنلاین: مایکروسافت با افشای حمله هکرهای تحت حمایت دولت چین به کاربران نرم افزار ایمیل، تماسها و تقویم با بهره گیری از آسیبهای امنیتی کشف نشده، از مشتریانش خواست تازه ترین وصله های امنیتی را دانلود کنند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، مایکروسافت اعلام نمود این هکرها از لطمه پذیریهای مایکروسافت اکسچنج سرور بهره برداری کرده و به اکانتهای ایمیل نفوذ کرده اند و برای سهولت دسترسی بلندمدت به فضاهای کاربران، بدافزار نصب کرده اند.

مایکروسافت با انتشار وصله هایی برای این حفره های امنیتی، در یک پست وبلاگ از این حمله آگاهی داد. این شرکت اعلام نمود ما این اطلاعات را در اختیار مشتریان و جامعه امنیتی قرار می دهیم تا بر ماهیت مهم این لطمه پذیریها و اهمیت ترمیم فوری همه سیستمهای لطمه پذیر تاکید نماییم.

مایکروسافت اشاره کرد نسخه آنلاین اکسچنج از این حملات مصون مانده است. هکرهای مسئول این حملات تحت حمایت دولت چین قرار داشته و خارج از چین عملیاتشان را انجام می دهند. این هکرها معمولا نهادهایی در آمریکا و حوزه های مختلف نظیر پژوهشگران بیماری واگیردار، شرکتهای حقوقی، موسسات آموزشی عالی، پیمانکاران دفاعی، اندیشکده های سیاستی و سازمانهای غیرانتفاعی را هدف می گیرند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه در پکن اظهار نمود نتیجه گیریها درباره هک سرورهای مایکروسافت باید با برمبنای شواهد کامل باشد و از زدن اتهامات ناشایست پرهیز شود.

منبع:

1399/12/14
23:17:45
0.0 / 5
897
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین