داغ ترینها: ....
رییس مركز راهبردی فناوری های همگرا:

نیروی انسانی جزو ثابت تحولات فناورانه در دنیا است

نیروی انسانی جزو ثابت تحولات فناورانه در دنیا است

رئیس مرکز راهبردی فناوری های همگرا اظهار داشت: رصد روند تحولات فناورانه نشان میدهد نیروی انسانی جزو ثابت این تحولات در دنیا است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایرنا، علی محمد سلطانی روز سه شنبه در بیست و یکمین رویداد دوشنبه های استارتاپی با رویکرد فناوری های همگرا که به صورت مجازی در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اضافه کرد: روند تحولات ۱۰ تا ۵۰ سال آینده در حوزه فناوری نشان میدهد اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، ژنتیک و ژنوم همچون فناوری های آینده هستند که در هر کدام از آنها از ترکیب چندین فناوری به رشد و بلوغ رسیده اند.
وی بیان کرد: پس از ارائه و خلق روزانه کلمات و اصطلاحات جدید در حوزه فناوری شاهد می باشیم فناوری و محصول به منصه ظهور خواهد رسید؛ ولی نیروی انسانی جزو ثابت در این تغییر و تحولات فناورانهی است که روز به روز ارزش آن ارتقا می یابد.
رییس مرکز راهبردی فناوری های همگرا گفت: در این تحولات فناورانه انسان است که فناوری ها را تشخیص می دهد و برمبنای آن محصولات جدید را تولید و اصلاح می کند یا می پذیرد.
سلطانی با تاکید بر ضرورت درک درست از فناوری، اظهار داشت: فناوری ها، راهکاری برای توسعه توانمندی های انسان هستند. بدین جهت پژوهشگران نیازمند فراگیری مهارت های نرم هستند و در صورتیکه این مهارت نباشد، تنها بهره بردار فناوری خواهیم شد.
فناوری های همگرا (به انگلیسی Converging Technologies)، به مجموعه چهار فناوری اطلاعات، زیستی، شناختی و نانو گفته می شود که در هم افزایی و یکپارچگی با هم قادرند به نیازهایی از آدمی پاسخ گویند که تا حالا فناوری های دیگر قادر به آن نبوده اند.منبع:

1399/12/20
11:14:39
0.0 / 5
1026
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین