داغ ترینها: ....

۳۰۶ روستای هرمزگان به شبكه ارتباطی متصل می شوند

۳۰۶ روستای هرمزگان به شبكه ارتباطی متصل می شوند

کمیاب آنلاین: وزیر ارتباطات با اعلان اینکه در مجموع 306 روستای هرمزگان به شبکه ارتباطی متصل می شوند، اظهار داشت: روز گذشته بطور رسمی 5G توسط ایرانسل در کیش متصل شد. همراه اول هم به زودی در قشم و بندرعباس نسل پنجم ارتباطی را راه اندازی خواهند کرد. همین طور ارتباطات سه پاره تن کشور یعنی جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، با تکمیل شبکه رینگ فیبر نوری بطور کامل محقق خواهد شد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح پروژه های ارتباطی حوزه روستایی استان هرمزگان که با حضور فریدون همتی، استاندار هرمزگان و مدیران استانی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از این سجایای اخلاقی و یکی از نکات بارز اخلاقی عمل به وعده و سر قول بودن است. اگر مسوولی قولی بدهد و عمل نکند بی اخلاقی را ترویج می کند. وعده های تو خالی مردم را خسته، ناامید می کند. چونکه بنا بر روایات مردم به حاکمان خود نگاه می کنند.

وی افزود: بنده بعنوان نماینده حاکمیت وعده ای در مسافرت شهریورماه به مردم هرمزگان دادم که فاکتورهای ارتباطی استان به لحاظ توسعه ارتباطات روستایی را از ۶۰ درصد متناسب با برنامه ششم توسعه به ۸۰ درصد تا اختتام برنامه برسانیم. ما قول دادیم به مردم که در این شرایط کرونائی بچه های محروم از تحصیل بازنمانند و من امروز خوشحالم که توانستم به مردم استان هرمزگان بگویم که سر قولم بوده و به وعده ام عمل کرده ام.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سفر روز گذشته خود به شهرستان بشاگرد، اظهار داشت: روز گذشته در بشاگرد رضایت مردم را دریافتم. قول اساسی ما این بود که مجموعه پروژه هایی را انجام دهیم که شاخص توسعه روستایی استان در حوزه ارتباطات را بالاتر از سطح کشور برسانیم و امروز این اتفاق افتاده است. این شاخص از ۶۰ درصد به بالای ۸۲ درصد رسیده است. یعنی از اهداف برنامه ششم توسعه ۲ درصد جلوتر هستیم.

آذری جهرمی افزود: ۲۸۱ روستا تا امروز متصل شده اند و ۲۵ روستای دیگر هم به این مجموعه اضافه می شود. یعنی در مجموع ۳۰۶ روستای هرمزگان به شبکه ارتباطی متصل خواهند شد. ۱۳۶ هزار نفر با این توسعه به شبکه جهانی متصل شده اند و عدالت ارتباطی برای آنها برقرار شده است. این توسعه امکان نظارت مردم بر مسئولین در این مناطق برقرار شد که این برکت بزرگی است برای مسئولین که تحت نظارت مردم باشند. این ظرفیت بزرگی است که فضای مجازی فراهم نموده است.

وی درباره برنامه های آینده برای توسعه ارتباطی در استان اظهار داشت: روز گذشته بطور رسمی ۵G توسط ایرانسل در کیش متصل شد. همراه اول هم به زودی در قشم و بندرعباس نسل پنجم ارتباطی را راه اندازی خواهند کرد. خبر خوب دیگر در رابطه با توسعه ارتباطی استان این است که ارتباطات سه پاره تن کشور یعنی جزایر ابوموسی، تنب بزرگ و کوچک، با تکمیل شبکه رینگ فیبر نوری بطور کامل محقق خواهد شد. ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار شده است که روز گذشته برنده مناقصه این پروژه که یک شرکت ایرانی است، مشخص شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه در این جسله عنوان شد که توسعه ارتباطات روستایی عیدی به مردم استان هرمزگان است اظهار داشت: من معتقدم این اقدامات عیدی نبود بلکه این حق مردم بود و ما منتی برای انجام وظیفه نداریم. اما از امروز در مناطقی که شاهد افتتاح پروژهای ارتباطی در آن بودیم، دو اپراتور تلفن همراه به مدت یک هفته خدمات اینترنت خودرا به صورت رایگان عرضه می کنند و این هم بعنوان عیدی به مردم روستاهای استان هرمزگان و خوشامدگویی اپراتورها به آنها تقدیم می شود.

آذری جهرمی در ادامه ضمن تشکر از نمایندگان استان به خاطر همراهی و اعتماد به او بعنوان یک وزیر جوان اظهار داشت: به هر حال معرفی وزیر جوان یک سنت شکنی بود. امیدوارم این روند استمرار داشته باشد و اجازه دهند جوانان موثرتر و پرانرژی تری در کشور بیایند و منشا خدمات شوند. مردم چشم انتظار تغییر هستند و این تغییر بخشی با تغییر بین نسلی محقق می شود. امیدوارم پیرمردهای سیاسی پدرخواندگی در عرصه سیاسی کشور را کنار بگذارند و سنگ جلوی پای جوانان نیندازند و با تبعیت از رهبر معظم انقلاب اجازه دهند جوانان وارد عرصه شوند و با تنگ نظری قطار انقلاب را خلوت و خلوت تر نکنند، چون در آخر خودشان می مانند و قطاری خالی. عرصه اجرا در کشور نیازمند نیروی جوانانه است.1399/12/22
13:13:08
2.5 / 5
612
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین