داغ ترینها: ....

شركت دانش بنیان ایرانی فوم ضدآتش صنایع نفت تولید كرد

شركت دانش بنیان ایرانی فوم ضدآتش صنایع نفت تولید كرد

یک شرکت دانش بنیان ایرانی موفق به ساخت فوم های ضدآتش پلیمری مورد استفاده در صنایع نفتی و پتروشیمی شد.


محمد آکو مدیرعامل این شرکت دانش بنیان که در پارک علم و فناوری دانشگاه تهران مستقر است روز دوشنبه اضافه کرد: مطالعات ما در زمینه مواد شیمیایی مورد استفاده در صنعت نفت و پتروشیمی متمرکز است.
وی با بیان اینکه، یکی از این محصولات طراحی شده از طرف این شرکت آنتی فوم است، اضافه کرد: این محصول در برج آمین پالایشگاه گازی مورد استفاده قرار می گیرد و از تشکیل کف در میعانات جلوگیری می کند.
این فعال عرصه دانش بنیان یکی دیگر از محصولات این شرکت را تولید آمیزه پلیمری ذکر کرد و اظهار داشت: این محصول با فوم های مورد استفاده در تشک های خواب یا فوم های ساختمانی ترکیب می شود و آنها را به فوم های ضدآتش تبدیل می کند.
وی اظهار داشت: ما هم اکنون با یک شرکت دانش بنیان دیگر در حال همکاری هستیم تا محصول آمیز پلیمری را به مرحله تولید انبوه برسانیم، چونکه این محصول توسط این شرکت آزمایش و مورد تایید قرار گرفته است.
آکو در ادامه اظهارکرد: تلاش ما مبتنی بر عرضه محصولات این شرکت با قیمتی بسیار کمتر از نمونه مشابه خارجی است، هر چند، تعدادی از مدیران هنوز تمایل به استفاده از محصولات خارجی دارند و با وجود کیفیت برابر، به دلائل فرهنگی و دیگر مسائل، کمتر از محصول دانش بنیان ایرانی استفاده می نمایند.
بر اساس گزارش معاونت علمی وی اظهارامیدواری کرد که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بوسیله مذاکره با این شرکت ها، آنها را به خرید محصولات دانش بنیان تولید داخل ترغیب کند.


1399/12/26
20:12:15
0.0 / 5
653
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , شركت , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین