داغ ترینها: ....
ستاری:

خودروسازی با كمك دانش بنیان ها صاحب توانمندی در طراحی می شود

خودروسازی با كمك دانش بنیان ها صاحب توانمندی در طراحی می شود

به گزارش کمیاب آنلاین معاون علمی وفناوری رئیس جمهوری با تکیه بر پشتیبانی از تولید خودروی مدرن اقتصادی و ایران ساخت، اظهار داشت: دانش بنیان ها نوآوری را به صنایع می آورند و خودروسازی صاحب توانمندی در طراحی می شود


به گزارش روز سه شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سورنا ستاری امروز در بازدید از بخش های مختلف گروه صنعتی ایران خودرو، در جریان پیشرفت طرح ها و پروژه های روزآمد این مجموعه صنعتی قرار گرفت.
ستاری همینطور ضمن بازدید از مرکز تحقیقات این گروه صنعتی، درباره پروژه های فناورانه مشترک میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و روند پیشرفت این طرح ها به گفتگو نشست تا زمینه های لازم برای پیشبرد این پروژه ها فراهم گردد.
معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با گروه صنعتی ایران خودرو همکاری دارد و برای پشتیبانی از تولید خودروی مدرن اقتصادی و ایران ساخت، تولید گیربکس بومی، موتور سه استوانه کم مصرف ایران ساخت، بومی سازی تجهیزات برقی و الکتریکی خودرو با استفاده از توانمندی شرکتهای دانش بنیان بسترهایی را فراهم نموده است.
یکی از محورهای فناورانه مطرح شده در این جلسه طراحی خودروی ایران ساخت با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در گروه صنعتی ایران خودرو است که مقرر است طراحی مفهومی، تعریف مشخصات و استانداردسازی، طی فرآیندی مدون پیش برود.
در اجرای این برنامه، چهار ماه برای انجام فاز طراحی مفهومی این خودرو پیشبینی شده تا با حمایت معاونت علمی و فناوری روند تولید این خودرو به کمک شرکتهای دانش بنیان پیش برود و فرایند آن، توسط کمیته همکاری مشترک دنبال شود.
کسب توانمندی طراحی به کمک دانش بنیان ها
ستاری کسب توانمندی طراحی را لازمه پیشرفت صنایع دانست و اظهار داشت: به کمک شرکتهای دانش بنیان این اتفاق مهم در حوزه خودروسازی رخ داده است، صنعت خودروسازی با کسب توانمندی طراحی، ماشین سازی و ارتقا می تواند جایگاه واقعی خویش را پیدا کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، ضمن اشاره به ظرفیت های فناورانه نهفته در صنعت خودروسازی اظهار داشت: بومی سازی تجهیزات برقی و الکترونیکی خودرو ضمن ایجاد اشتغال، می تواند کاهش ارزبری و خودکفایی این صنعت را به دنبال داشته باشد، خودورسازی حوزه ای است که شرکتهای دانش بنیان و خلاق در صورت برخورداری از توانمندی طراحی، توسعه محصولات بر بستر یک پلت فرم مشترک محقق می شود.
وی با تکیه بر این که صنایع باید به سمت بهره مندی از نوآوری شرکتهای دانش بنیان و خلاق حرکت کنند تا از دانش فنی و توانمندی طراحی و توسعه برخوردار شوند، بیان نمود: با سرمایه گذاری و استقبال صنایع بزرگ، حالا توانمندی طراحی و ماشین سازی در صنایع خودروساز به کمک شرکتهای دانش بنیان و خلاق، محقق شده است.
ستاری اظهار داشت: امید است شاهد روزی باشیم که این شرکت ها با عنایت به ظرفیت های خوبی که دارند، هر سال با توانمندی طراحی بر مبنای یک پلت فرم یکپارچه بتوانند نوآوری و رقابت پذیری را در محصولاتشان بیشتر از پیش توسعه دهند.منبع:

1399/12/27
19:14:30
0.0 / 5
625
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(2)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین