داغ ترینها: ....

آغاز فرایند لغو مجوز فعالیت دو شركت مخابراتی چینی در آمریكا

آغاز فرایند لغو مجوز فعالیت دو شركت مخابراتی چینی در آمریكا

به گزارش کمیاب آنلاین کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا فرایند لغو اجازه فراهم کردن خدمات مخابراتی بین المللی و بین ایالتی در آمریکا برای شرکتهای چاینا یونیکام امریکاس، پسفیک نت ورک و کام نت، زیرمجموعه این شرکت را شروع کرد.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا در آوریل در مورد احتمال تعطیلی فعالیت های آمریکایی سه شرکت مخابراتی تحت کنترل دولت چین شامل دو شرکتی که نامشان روز چهارشنبه اعلام گردید و شرکت چاینا تلکام، اخطار صادر کرده بود. چاینا یونیکام امریکاس یک مجوز دو دهه ای برای فراهم کردن خدمات مخابراتی بین المللی در آمریکا دارد.

کمیسیون ارتباطات فدرال فرایند مشابهی را در دسامبر برای لغو مجوز چاینا تلکام شروع کرد که بزرگترین شرکت مخابراتی چین است و اجازه دارد به مدت حدود ۲۰ سال خدمات مخابراتی در آمریکا فراهم آورد.

جئوفری استارکس، کمیسیونر کمیسیون ارتباطات فدرال تصریح کرد که خیلی از شرکتهای مخابراتی چینی دیتاسنترهایی دارند که در آمریکا فعالیت می نمایند اما این کمیسیون فاقد اختیار قانونی برای پرداختن به این تهدید امنیت ملی بالقوه است.

طبق گزارش رویترز، کمیسیون ارتباطات فدرال در ماه می سال ۲۰۱۹ به اتفاق آرا به رد حق شرکت مخابراتی چینی چاینا موبایل برای فراهم کردن خدمات در آمریکا رای داد و به این ریسک اشاره نمود که دولت چین امکان دارد از این مجوز برای انجام عملیات جاسوسی ضد دولت آمریکا استفاده نماید.

منبع:

1399/12/30
14:30:06
0.0 / 5
959
تگهای خبر: خدمات , شركت , مخابرات , موبایل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین