داغ ترینها: ....

تولید نانوامولسیون ضدویروس از عصاره ۸ گیاه بومی ایران

تولید نانوامولسیون ضدویروس از عصاره ۸ گیاه بومی ایران

به گزارش کمیاب آنلاین یک شرکت فناور موفق به تولید نانوامولسیون گیاهی ضدعفونی کننده با استفاده از عصاره هشت گیاه دارویی بومی ایران شده است که توانایی از بین بردن ویروس و باکتری را در کمتر از یک دقیقه دارد.


زینب عسکری دانشجوی دکتری پاتوبیولوژی و از اعضای این شرکت فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه شاهد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در مورد ماده اولیه این امولسیون اضافه کرد: در این نانوامولسیون گیاهی هیچ ماده صنعتی استفاده نشده است و می تواند در کمتر از ۳۰ ثانیه ویروس کرونا و ویروس های مشابه، باکتری یا قارچ و میکروارگانیسم بد را از بین ببرد.
وی بیان نمود: این محصول بر خلاف محلول های الکلی هیچ صدمه ای به دست نمی زند و پس از مدتی حتی پوست دست هم لطیف تر خواهد شد.
عسکری عنوان کرد: این محصول با لگاریتم هشت ساخته شده و قدرت از بین بردن ویروس را دارد. این امر بالاترین استاندارد است و این محصول برای بیمارستان کارایی دارد.
وی افزود: این محصول بر باکتری های مقاوم در مقابل آنتی بیوتیک ها هم عمل می کند و قدرت از بین بردن آنها را دارد. این نانومواد ساخته شده بر پایه مواد اولیه گیاهی، طبیعی و خوراکی است که در آن از نانو روغن های گیاهی استفاده شده و با پوست سازگار و ضد حساسیت است.
عسکری ضمن اشاره به اینکه این نانو مواد قابل استفاده در محصولات ضد عفونی کردن دست، سطوح، دام و طیور، کفش، داشبورد و موبایل است، اضافه کرد: هم اکنون این محصول موفق به دریافت تاییدیه در زمینه از بین بردن ویروس و باکتری از سازمان غذا و دارو شده و علوم پزشکی تهران هم کارایی محصول را تایید و مجوز بهداشت در زمینه تولید انبوه و صنعتی محصول دریافت کرده است.
عسکری اظهار داشت: این محصول به لحاظ عملکردی با محصولات ضدعفونی کننده پایه الکلی متفاوت می باشد. مواد ضدعفونی کننده با ترکیب الکل دستکم به یک تا هشت دقیقه زمان نیاز دارند و چون الکل بخار می شود نمی تواند این کارایی را به دست آورد اما محصول ساخته شده با این نانو مواد در کمتر از ۳۰ ثانیه ویروس و باکتری را از بین می برد.
این فناور با اشاره به اینکه این محصول بر پایه آب و فاقد الکل است، خاطرنشان کرد: این نانوامولسیون فاقد مواد صنعتی مضر مانند کلر، پراکسیدهیدروژن، نانو ذرات فلزی، امولسیفایرهای صنعتی همچون SLS، بنزوآلکونیوم، متازایلتول، ترکیبات چهار گانه آمونیومی وایتکس است.
وی خاطرنشان کرد: این محصول تا یک ماه دیگر وارد بازار می شود.منبع:

1400/01/15
11:20:11
0.0 / 5
553
تگهای خبر: آموزش , بازار , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین