داغ ترینها: ....

توسعه ۷۵۰ محصول و دستگاه نانو تا آخر سال ۱۳۹۹ در كشور

توسعه ۷۵۰ محصول و دستگاه نانو تا آخر سال ۱۳۹۹ در كشور

ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از توسعه 750 محصول و تجهیز نانو تا آخر سال 1399 در کشور و همین طور صدور گواهی نانومقیاس برای آنها آگاهی داد.


یکی از اهداف ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، افزایش رفاه و ثروت در جامعه با کمک فناوری نانو است که این هدف در سایه توسعه محصولات و کالاهای جدید و بهبود و ارتقا کیفی محصولات پیشین با فناوری نانو اتفاق می افتد.
یکی از برنامه های این ستاد همین طور پشتیبانی از تولید محصولات و تجهیزات نانویی است که آمار این دستاوردها نیز در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانو درج می شود.
براساس این اطلاعات، ۲۲۳ شرکت تولیدکننده محصول و ۵۹ شرکت تولیدکننده تجهیزات فناوری نانو در کشور فعالیت می نمایند.
بر اساس گزارش روز شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، اطلاعات انتشار یافته در این پایگاه، تا آخر سال ۱۳۹۹ تعداد ۷۵۰ محصول و دستگاه در کشور توسعه یافته و گواهی نانومقیاس برای آنها صادر گردیده است.
این در حالی است که در آخر سال ۱۳۹۸ این رقم ۶۴۷ تجهیز و محصول بوده است.از میان ۷۵۰ محصول و دستگاه ثبت شده در در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانو، ۵۳۵ مورد مربوط به محصولات نانو و ۲۱۵ مورد مربوط به تجهیزات نانو بوده است که هر دو شاخص طی سالهای گذشته روند رو به رشدی را تجربه کرده اند، هر چند در این میان محصولات نانو رشد قابل توجه تری داشته است.
در مجموع ۲۷۳ شرکت مبادرت به توسعه این محصولات کرده اند که ۲۱۴ شرکت در بخش توسعه محصول و ۵۹ شرکت در بخش توسعه دستگاه فعالیت داشته اند.
اطلاعات جامع مربوط به این شرکتها در پایگاه اطلاع رسانی محصولات فناوری نانو قابل دسترسی است و می توان جزئیات مربوط به کارهای این شرکتها و محصولات آنها را در این پایگاه مشاهده کرد.
لازم به ذکر است که حوزه «عمران و ساختمان» با ۲۰ درصد بیشترین سهم را در بین محصولات و تجهیزات نانو داشته و پس از آن «دارو، بهداشت و سلامت» و «خدمات و ملزومات صنعتی» هر کدام با ۱۳ درصد بوده است.


1400/01/16
20:04:19
0.0 / 5
788
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین