داغ ترینها: ....

همكاری برای تسریع تجاری سازی نانوواكسن ضدكرونا شركت نوواواكس

همكاری برای تسریع تجاری سازی نانوواكسن ضدكرونا شركت نوواواكس

شرکت باکستر بیوفارما (Baxter Biopharma) با امضای قرارداد همکاری با شرکت نوواواکس (Novavax) مقرر است در توسعه نانوواکسن ضدکرونا کمک نماید.


به گزارش روز دوشنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، نوواواکس یکی از شرکت های توسعه دهنده واکسن ضدکرونا بوده که هم اکنون به دنبال تجاری سازی نوعی واکسن حاوی نانوذرات است.
باکستر بیوفارما هم یک سازمان تولید قرارداد (CMO) است که متخصص در داروهای تزریقی، همچون واکسن ها است.
انتظار می رود این توافقنامه برای تولید تجاری مقیاس بالا باشد تا تولید و توزیع واکسن ضدکرونا در بازارهای بریتانیا و اروپایی تسهیل شود، واکسن نانویی ضدکرونای شرکت نوواواکس هم اکنون در فاز سوم کارآزمایی بالینی قرار دارد و هنوز جهت استفاده مجاز تایید نشده است.
ماری کیلی قائم مقام شرکت بیوفارما در خصص این همکاری اظهار داشت: کوشش برای توسعه واکسن ها، فرصت هایی را برای شرکای صنعتی به وجود می آورد تا توانایی های منحصر به فرد و تخصص خودرا به نفع همه به اشتراک گذاشته و فرصت های موجود در بازار را نیز مورد استفاده قرار دهند.
وی افزود: ما از این فرصت برای کار با یک شرکت نوآورانه مانند نوواواکس استفاده می نماییم و منتظر کمک به توسعه این واکسن و ورود آن به بازار هستیم.
واکسن نواواکس از یک پروتئین سنبله ویروس کرونا استفاده می نماید، این شرکت سال ها است که روی توسعه فناوری نانوذرات نوترکیب خود کار کرده و نخستین واکسن ضدکرونای خودرا با بهره گیری از این روش در بهار تولید کرد، در تابستان، آزمایش های بالینی اولیه نشان داد که این واکسن بی خطر است و کارآزمایی های دیگری نیز در آمریکا و سایر کشورها وارد مرحله برنامه ریزی شد. واکسن بصورت تزریق در دو دوز بوده که با وارد کردن یک بخش پروتئینی پاسخ ایمنی را در بدن به وجود می آورد و پادتن هایی در بدن تشکیل می شود که از اتصال ویروس کرونا به سلول های گیرنده جلوگیری می کند،
این پروتئین با مواد کمکی ویژه این شرکت ترکیب شده است، ماده ای که برای افزایش عملکرد واکسن طراحی شده است.
ریک کراولی معاون اجرائی نوواواکس نیز اظهار داشت: اولویت ما این است که یک واکسن ایمن و مؤثر ضد کرونا توسعه داده و آنرا به مردم سراسر جهان برسانیم، شرکائی مانند باکستر قادر به کمک به نوواواکس بوده و می توانند به سرعت یک شبکه زنجیره تامین تجاری برای اطمینان از دسترسی جهانی و در نهایت، کمک به انتها دادن به پاندمی کرونا ایجاد کنند.
باکستر زیرساخت هایی را در آلمان برای تولید این واکسن در نظر گرفته است، این سایت دارای قابلیت های تولید گسترده واکسن است.
نوواواکس یک شرکت زیست فناوری مستقر در مریلند است که در حال توسعه واکسنی مبتنی بر نانوذرات ضد ویروس کرونا است.
نتایج اولیه آزمایش واکسن که در ماه آوریل توسط نوواواکس انتشار یافت، نشان دهنده پاسخ شدید آنتی بادی در حیوانات به این واکسن است، در ماه آگوست، آزمایش های اولیه انسانی پاسخ های قوی آنتی بادی را نشان داد که هیچ عارضه جانبی جدی نداشته و عوارض جانبی کمی نیز دارد.


1400/01/17
12:32:28
0.0 / 5
899
تگهای خبر: اجرا , بازار , تخصص , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین