داغ ترینها: ....

ثبت ۹ هزار محصول نانو از ۶۳ كشور در بانك اطلاعات

ثبت ۹ هزار محصول نانو از ۶۳ كشور در بانك اطلاعات

کمیاب آنلاین: هشت هزار و 982 محصول نانو در بخش محصولات بانک اطلاعات استت نانو ثبت شده است. این محصولات از 2 هزار و 520 شرکت از 63 کشور مختلف هستند.


به گزارش روز سه شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، پایگاه داده استت نانو کار خودرا از سال ۱۳۸۹ شروع کرد و در ابتدا روی فاکتورهای ارزیابی علم و فناوری نانو متمرکز بود.
در این مسیر، استت نانو مبادرت به تعریف های شاخص هایی برای رتبه بندی کشورها کرد و بانک اطلاعاتی برای این منظور به وجود آورده است.
این بانک ها به مرور بعنوان مرجعی برای ارزیابی کشورها، دانشگاه ها و صنایع در حوزه فناوری نانو مورد استفاده قرار گرفت.
یکی از مزیت های این بانک، امکان جستجو محصولات بر طبق حوزه های مختلف صنعتی است که صنعت خودرو، کشاورزی، ساختمان، الکترونیک، محیط زیست، آرایشی و بهداشتی، صنایع غذایی، پزشکی، نفت و پتروشیمی، انرژی های تجدیدپذیر، ورزشی، نساجی و لوازم خانگی قسمتی از حوزه های صنعتی تفکیک شده این بانک هستند.
علاوه بر نانومحصولات، بانکهای اطلاعاتی مربوط به نانومواد، استانداردها و حتی دانشگاه ها نیز در پایگاه استت نانو موجود است.
لازم به ذکر است استت نانو بخش ویژه ای برای فاکتورهای ارزیابی دارد که در آن می توان بر طبق کشور، نانومواد و دانشگاه ارزیابی در حوزه فناوری نانو را انجام داد.
برخی از رتبه بندی های کشورها در حوزه فناوری نانو با بهره گیری از اطلاعات پایگاه داده استت نانو انجام می شود.
امکان استفاده از بانک اطلاعاتی محصولات نانو از اسفند ماه ۱۳۹۴ بر روی پایگاه اینترنتی استت نانو https: //statnano.com/ فراهم گشته است. در این بانک اطلاعاتی داده ها و آمار محصولات مبتنی بر فناوری نانو جمع آوری شده و بصورت طبقه بندی شده در اختیار کاربران قرار می گیرند.
این بانک همین طور گزارش های تحلیلی از روند رسوخ فناوری نانو در صنایع مختلف، نانوساختارها و نانومواد پرکاربرد در حوزه های مختلف صنعتی، و خاصیت ها و کاربردهای بهبود یافته در محصولات نانویی را در اختیار کاربران قرار می دهد.
منبع:

1400/01/19
11:50:39
0.0 / 5
886
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین