داغ ترینها: ....

می توانیم كلاب هاوس داخلی بسازیم

می توانیم كلاب هاوس داخلی بسازیم

معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد خدمتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور، تصریح کرد: ایجاد سرویس و خدماتی مشابه کلاب هاوس در داخل کشور با عنایت به زیرساخت های داخلی به سادگی مقدور است.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، اپلیکیشن شبکه اجتماعی کلاب هاوس به افراد اجازه می دهد در چت روم های صوتی به صحبت درباره موضوعات مختلف بپردازند که این روزها محبوبیت رو به رشدی پیدا کرده است و البته به محلی برای گفت وگوی مسئولان هم تبدیل گشته است و محمدجواد آذری جهرمی-وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- که معمولا در شبکه های اجتماعی حضور پیدا می کند هم به یکی از حاضران چت روم های مختلف این اپلیکیشن تبدیل گشته است.
در این راستا امیر خوراکیان با بیان اینکه در فضای مجازی ایده ها و نوآوری ها، پدیده ساز و تعیین کننده هستند، اضافه کرد: هر سرویس جدیدی متناسب با خصوصیت هایی که دارد با اقبال کاربران و مخاطبان مواجه می شود. راه اندازی بعضی از این سرویس ها به دانش فنی بالا، زیرساخت های ارتباطی گسترده و هزینه های بسیار زیاد نیاز دارد اما خصوصیت های فنی و ترافیکی برخی دیگر، بگونه ای است که راحتتر می شود به نمونه داخلی آن دست پیدا کرد. سطح دانش فنی و تجربه کشور بگونه ای است که الان ایجاد سرویسی مشابه کلاب هاوس به آسانی در داخل کشور مقدور است.
معاون حقوقی و امور مجلس مرکز ملی فضای مجازی با بیان اینکه لازم نیست حتما سرویسی مسدود شود و بعد به فکر راه اندازی مشابه داخلی آن بیفتیم، اضافه کرد: ایجاد سرویس ها و خدمات داخلی در فضای مجازی لزوما به معنای نفی سرویسهای خارجی نیست بلکه ایجاد این گونه خدمات در داخل کشور اولا ضریب استقلال کشور را زیاد می کند و ثانیا باعث رشد و ارتقای دانش فنی در کشور می شود، هم اینک ایجاد مشابه کلاب هاوس برای خیلی از شرکت ها و مجموعه های فعال و موجود در کشور به سادگی امکان پذیر است.
خوراکیان افزود: ما ضمن دعوت از بخش خصوصی برای ایجاد چنین خدمتی تاکید می نماییم ایجاد ضمانت های حقوقی برای پرهیز از مداخلات غیرمنطقی بخش ای مختلف در این گونه امور، اطمینان بخش و بهترین مشوق برای بخش خصوصی است که به چنین اقداماتی ورود کند.
وی با اشاره به اینکه اگر می گوییم سرویس داخلی ایجاد شود، به معنای بستن مشابه خارجی آن نیست، اظهار داشت: می خواهیم کشور از یک استقلال نسبی در این عرصه ها برخوردار شود. بالاخره این شرکت ها با ما تعامل ندارند و کاملا تحت نفوذ دولت های متخاصم قراردارند و به صورت ابزار برای آنها عمل می کنند، بنابراین ما با تقویت سرویسهای داخلی باید در مواقعی که آنها برای ما محدودیت و مشکل ایجاد می کنند، بتوانیم نیازهای کاربران را تأمین نماییم.
منبع:

1400/01/20
12:52:53
5.0 / 5
677
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین