داغ ترینها: ....

تشخیص میزان سلامت آب و خاك توسط یك شركت دانش بنیان

تشخیص میزان سلامت آب و خاك توسط یك شركت دانش بنیان

به گزارش کمیاب آنلاین محققان یک شرکت دانش بنیان با ایجاد زیرساخت های علمی پایش آب و خاک به توسعه کشاورزی و صنعت کشور کمک می کنند.


به گزارش روز شنبه ایرنا از معاونت علمی و فناوری، زهره رمضانپور طبالوندانی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: ما در حیطه پایش و آنالیز آب و خاک به گروه های مختلفی از مردم و کسب و کارها خدمات عرضه می کند.
وی با بیان اینکه، آب و خاک هم امکان دارد در معرض انواع آلاینده ها قرار گیرند اضافه کرد: امکان دارد خاک های مختلف برای کشت برخی محصولات مناسب نباشند، تعیین تمام این شاخص ها در این مجموعه دانش بنیان انجام می شود.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به کشاورزان به عنوان رجوع کنندگان دائمی به این مجموعه دانش بنیان اضافه کرد: برخی اوقات آنها می خواهند در زمینه زراعی خود یک نوع درخت یا هر محصول دیگری بکارند. اما مطمئن نیستند که آیا خاک و آب آنها برای این نوع محصول مناسب می باشد یا نه به همین دلیل، آنها نمونه خاک خویش را به این شرکت می آورند.
وی اظهار داشت: ما بعد از انجام آزمایش نتیجه را به کشاروز اعلام می نماییم و راهکارهای مختلفی را هم برای اصلاح خاک عرضه می نماییم تا وی بر طبق این نتایج علمی تصمیم بگیرد. همینطور دانشجویان زیادی هم برای کمک به نتایج تکمیل تحقیق و پژوهش های دانشجویی به ما رجوع می کنند.
رمضانپور ضمن تاکید بر ضرورت توجه به حقیقت های علمی در کشاورزی اظهار داشت: شهروندان عادی هم بسیاری اوقات نمونه های آب آشامیدنی منازل مسکونی خویش را برای ما می آورند تا از آلوده نبودن آن مطمئن شوند. همینطور کارخانه جاتی که سیستم های تصفیه آب نصب کرده اند، نمونه آب قبل و پس از تصفیه را جهت آزمایش به این شرکت، عرضه می کنند، تا از کارایی دستگاه تصفیه آب مطمئن شوند.
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه کرد: بیمارستان ها و مراکز درمانی هم برای اطمینان از منبع آب ورودی گاهی آزمایش های در این حوزه انجام می دهند. این شرکت به صورت عمومی خدمات مختلفی در حوزه بیولوژی عرضه می کند.
وی اظهار داشت: تشخیص سموم جلبک ها همچون این خدمات است. ما می توانیم، نوع سموم موجود در آب و خاک، میزان نفوذ آن به خاک و مدت زمانی که آب به این سموم آلوده شده است را تعیین نماییم.منبع:

1400/01/22
13:21:09
2.5 / 5
688
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین