داغ ترینها: ....

تامین نیاز كشور به مبدل ها و ماشین های الكتریكی توسط شركت دانش بنیان

تامین نیاز كشور به مبدل ها و ماشین های الكتریكی توسط شركت دانش بنیان

کمیاب آنلاین: یک شرکت دانش بنیان فعال در عرصه تولید محصولات ماشین های الکتریکی و قطعات مکانیکی نیاز صنعت کشور به این تجهیزات را تامین کرده تا صنعت از واردات بی نیاز شود.


به گزارش روز یکشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ژنراتورها بخش جدایی ناپذیر از صنعت نیروگاهی کشور است و تولید این قطعات نیازمند گرد هم آمدن مجموعه ای متخصص با دانش فنی بالا است. یک شرکت دانش بنیان فعال در عرصه تولید محصولات ماشین های الکتریکی و تمامی قطعات مکانیکی نیاز صنعت کشور به این تجهیزات را تامین کرده است.
محمد علی طاهری پور مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به ارائه خدمات فنی، مهندسی و ساخت ماشین های الکتریکی اظهار داشت: این شرکت دانش بنیان با بهره بردن از توانمندی ۲۵۰ نیروی انسانی متخصص، توانسته است نیاز صنایع کشور را با محصولات ساخت داخل و بدون وابستگی به نمونه وارداتی برطرف کند.
این فعال فناور با اشاره به ساخت موتورهای سانتریفیوژ، انواع موتورهای ولتاژ ثابت و ژنراتورهای نیروگاهی در این مجموعه دانش بنیان اضافه کرد: این مجموعه تا کنون با بخش قابل توجهی از صنایع کشور از نیروگاهی و پالایشگاهی و پتروشیمی همکاری داشته است؛ بطوریکه نیازهای بیش از ۶۱۰ کارفرما در داخل کشور با تولیدات این شرکت دانش بنیان تامین شده است.
طاهری پور از انجام تمامی پروسه تولید از طراحی تا ساخت افزود: پروسه طراحی، تولید و ساخت تمام قطعات و تولیدات موتورهای الکتریکی، ژنراتورها، روتورها و موتورهای الکتریکی و همین طور ژنراتورهای نیروگاهی توسط فناوران این شرکت و در داخل کشور انجام می شود.
این فعال فناور، تولید موتورهای جریان مستقیم تا ظرفیت ۶هزار اسب بخار را یکی از توانمندی های فناورانه توربوژنراتور عنوان نمود و اضافه کرد: یکی دیگر از تولیدات شرکت توربوژنراتور، ساخت موتورهای جریان متناوب است که با بهره گیری از فشار قوی با سطح ولتاژ ۱۰ هزار ولت تا توان پنج و نیم مگاوات و بصورت ویژه فشار ضعیف تا ۱۵۰۰ کیلووات، ترانسفورماتور و مگنت در این واحد دانش بنیان تولید می شود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه کرد: در این واحد صنعتی ۵ هزار قطعه از کوچکترین تا بزرگترین قطعات مورد نیاز در ساخت ماشین های الکتریکی و ژنراتورها تولید می شود.
به گفته طاهری پور، علاوه بر صادرات بیش از ۳۴۰ دستگاه سانتریفیوژ ساخت این واحد و نیز دیگر خدمات به کشورهای آسیای میانه به ارزش بیش از ۱۲ میلیون دلار از توانمندی های این شرکت دانش بنیان است.
این فعال فناور بیان کرد: از دیگر توانمندی های این شرکت دانش بنیان، تغییر در طراحی الکتریکی و مکانیکی اجزای مختلف الکتروموتور مانند ولتاژ تغذیه، نوع خنک کنندگی، دور حرکت خروجی، درجه حفاظت با هدف افزایش کارایی و تغییر در مشخصات خروجی، جزو خدماتی است که در این شرکت دانش بنیان ارائه می شود.منبع:

1400/01/23
10:24:47
0.0 / 5
524
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لینک دوستان كمیاب آنلاین