داغ ترینها: ....
به همت دانش بنیان ها؛

صنعت پلاستیك كشور یك گام به سمت خودكفایی برداشت

صنعت پلاستیك كشور یك گام به سمت خودكفایی برداشت

یک شرکت دانش بنیان توانسته است با تاسیس یک خط تولید فناورانه کشور را از واردات قطعات مهم و اصلی دستگاه تزریق پلاستیک بی نیاز کند.


جواد عباسی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: تمام محصولات پلاستیکی که در زندگی مشاهده می نماییم، شامل لوله های پلاستیکی، بست ها و ظروف پلاستیکی غالباً به وسیله دستگاه هایی به نام دستگاه تزریق پلاستیک ایجاد می شود.
وی با بیان اینکه، وابستگی کشور به دستگاه تزریق پلاستیک و قطعات آن به خارج از کشور سبب ایجاد اختلال در خطوط تولید می شد، خاطرنشان کرد: به همین دلیل، با گردآوری یک گروه جوان و نخبه قطعات اصلی و مهم این دستگاه شامل سیلندر و مارپیچ دستگاه تزریق پلاستیک را بومی سازی کردیم.
این فعال دانش بنیان، ضمن اشاره به اهمیت بومی سازی قطعات در کشور، اظهار داشت: به علت کیفیت خیلی خوب محصولات تولیدی در شرکت ما و قیمت رقابتی آن، شرکتهای ایرانی ترجیح می دهند تا از محصولات ما به جای محصولات ساخته شده در جنوب شرفی آسیا استفاده کنند و این موصوع سبب افتخار این مجموعه دانش بنیان است.
بر اساس گزارش روز دوشنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عباسی همینطور ضمن تاکید مجدد بر کیفیت گرایی در رقابت های تجاری، اضافه کرد: یکی دیگر از صنایعی که در صدد بومی سازی محصولات آن هستیم، دستگاه ها و خط تولید الیاف است.
وی اضافه کرد: این تجهیزات از خارج از کشور وارد می شود و ما هم اکنون با تاسیس یک واحد تحقیق و توسعه تخصصی، مطالعات و تحقیق گسترده ای در این عرصه انجام داده ایم و بزودی خط تولید این دستگاه ها در کارخانه راه اندازی می شود.
این فعال عرصه دانش بنیان همینطور بیان نمود: این تجهیزات پسماندهای پلاستیکی مانند بطری های نوشیدنی را به شکلی الیاف تبدیل می کند که در موارد مختلفی همچون در صنعت نساجی کاربرد دارد.
وی تصریح کرد: بدون شک اقدامات بسیار ارزشمندی در کشور ما در زمینه بومی سازی محصولات دانش بنیان انجام گرفته است. با این همه هنوز محصولات بسیاری وجود دارد که باید به همت جوانان متخصص، بومی سازی شود.منبع:

1400/01/25
12:05:07
0.0 / 5
594
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لینک دوستان كمیاب آنلاین