داغ ترینها: ....

تولید نانوپوشش ضد عفونی كننده سطح برای مبارزه با كرونا

تولید نانوپوشش ضد عفونی كننده سطح برای مبارزه با كرونا

به گزارش کمیاب آنلاین یک شرکت فنلاندی، نانوپوشش ضدکرونایی تولید کرده که با استفاده از خاصیت فتوکاتالیستی می تواند عوامل خطرناک را از روی سطح حذف کند، این فناوری در کشورهای مختلف اروپایی با موفقیت نصب و استفاده شده است.


به گزارش روز شنبه ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، این نانوپوشش ضدعفونی کننده تعداد ویروس ها و باکتری ها را در سطح می کاهد و کیفیت هوای داخلی را بهبود می بخشد. نوآوری این شرکت به سرعت محبوبیت پیدا کرده و تا حالا در هزاران مکان در سراسر اروپا در مبارزه با ویروس کرونا، این نانوپوشش مورد استفاده قرار گرفته است.
در پوشش فوتوکاتالیستی که توسط این شرکت فنلاندی ابداع شده از فناوری نانو استفاده شده است. این فناوری در مقابله با اپیدمی ویروس کرونا از مزایای شایان توجهی برخوردار است؛ برای اینکه تحقیقات نشان می دهد ویروس کرونا نه فقط بصورت قطره ای، بلکه از روی سطوح نیز منتقل می شود.
این پوشش فوتوکاتالیستی، همراه با نور طبیعی در محیط داخلی، ویروس ها، باکتری ها، هاگ ها و سایر ترکیبات آلی فرار را از بین می برد، این پوشش هنگام قرار گرفتن در معرض نور سطح را ضدعفونی می کند، این پدیده را فوتوکاتالیز می نامند.
پاسی کینانن، مدیرعامل این شرکت اظهار داشت: در فتوکاتالیست ها، از نور برای شروع یک واکنش شیمیایی استفاده می شود که در آن گونه های اکسیژن فعال آزاد شده با میکروب های سطح واکنش نشان داده و آنها را از بین می برد.
نانوکسی در فنلاند، سوئد، استونی، انگلستان، سوئد، پرتغال، فرانسه و اوکراین فعالیت می کند. نوآوری شرکت نانوکسی فنلاند اخیراً بعنوان برنده مسابقه بین المللی Aviation X Lab Accelerate برگزیده شد. Aviation X Lab Accelerate رقابتی است که سالانه توسط پنج غول هواپیمایی جهانی Airbus، GE Aviation، Emirates، Thales و Collins Aerospace برگزار می گردد تا نوآوری های جدیدی را در صنعت هواپیمایی بوجود آورد.
این پوشش فوتوکاتالیستی می تواند به سرعت نصب شود و درصورت خشک شدن، محافظتی نامریی و قابل تنفس در سطح ایجاد می کند؛ برای هر نوع ماده سطحی مناسب می باشد و می تواند برای سطوح مختلف اعمال شود. دی اکسید تیتانیوم مورد استفاده در پوشش های فوتوکاتالیستی غیرسمی و بی خطر است.
کینانین اضافه کرد: تحقیقات نشان می دهد که ویروس کووید۱۹ تا چندین روز در سطوح مختلف زنده می ماند. این فوتوکاتالیست برای ضدعفونی کردن مداوم سطوح بدون مواد شیمیایی بسیار مناسب می باشد، علاوه بر این نانوپوشش، تنها چیزی که لازم است نور است.منبع:

1400/01/29
14:04:29
0.0 / 5
640
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین