داغ ترینها: ....

حضور هواوی در شبكه 5G رومانی ممنوع گردید

حضور هواوی در شبكه 5G رومانی ممنوع گردید

کمیاب آنلاین: دولت میانه روی رومانی لایحه ای را تصویب کرد که حضور چین و هواوی در توسعه شبکه 5G این کشور را ممنوع می کند.به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، اروپا بعنوان میدان نبردی در جنگ سرد فناوری میان چین و آمریکا ظاهر شده و اگر هواوی از حضور در این منطقه محروم شود، شرکتهای اریکسون و نوکیا که رقیبان اروپایی این شرکت چینی هستند، انحصار بازار اروپا را به دست می گیرند.

پاول پاپسکو، یکی از اعضای کمیته امنیت ملی و فناوری اطلاعات و ارتباطات رومانی به رویترز اظهار داشت: دولت لایحه ای که اهمیت فوق العاده ای برای رومانی دارد را تصویب کرد و بر تفاهم نامه سال ۲۰۱۹ که در واشنگتن امضا کرده بود، مهر تایید زد که به مفهوم ممنوع شدن حضور چین و هواوی در هر گونه همکاری برای توسعه شبکه ۵G با دولت رومانی است.

تحت این تفاهم نامه، دو دولت آمریکا و رومانی در اوت سال ۲۰۱۹ اعلام نمودند که برمبنای رویکرد امنیتی مبتنی بر ریسک، ارزیابی محتاطانه و کامل فروشندگان ۵G لازم است.

رومانی حتی قبل از پیوستن به سازمان معاهده آتلانتیک شمالی (ناتو) در سال ۲۰۰۴، از متحدان واشنگتن به شمار می رفت. واشنگتن هواوی را بازوی دستگاه مراقبت جهانی حزب کمونیست چین می داند.

هواوی که بزرگترین سازنده تجهیزات مخابراتی چین است، نقش مهمی در تهیه نسل جدید فناوری بی سیم داشته و مکررا جاسوسی برای دولت چین را تکذیب کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، تصویب این لایحه منعکس کننده تفاهم نامه با آمریکا و موضع شورای دفاعی عالی رومانی است. پاپسکو اظهار داشت: امنیت ملی یک هدف کلیدی است و پشتیبانی از اطلاعات شخصی نسل آینده رومانی اهمیت حیاتی دارد.

دولت آمریکا در کشورهای اروپایی برای جلوگیری از بکارگیری تجهیزات ساخت شرکت چینی هواوی در شبکه های ۵G این منطقه لابی کرده است. حتی در کشورهایی که استفاده از تجهیزات مخابراتی ساخت شرکتهای چینی ممنوع نشده است، اپراتورهای مخابراتی در انتخاب هواوی محتاط هستند.

منبع:

1400/01/29
22:12:07
5.0 / 5
617
تگهای خبر: اپراتور , بازار , دستگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان كمیاب آنلاین