داغ ترینها: ....

اسپیس ایكس ۴ فضانورد را به ایستگاه بین المللی فضایی می برد

اسپیس ایكس ۴ فضانورد را به ایستگاه بین المللی فضایی می برد

سازمان فضایی «اسپیس ایکس» و سازمان فضایی آمریکا «ناسا» فردا پنجشنبه چهار فضانورد را از سه سازمان مختلف راهی ایستگاه بین المللی فضایی می کنند.


به گزارش روز چهارشنبه روزنامه دیلی میل، طبق اعلام ناسا، اسپیس ایکس فردا پنجشنبه چهار فضانورد را از سه سازمان مختلف به ایستگاه بین المللی فضایی ارسال می کند.
این دومین ماموریت معمول از زمان ازسرگیری پروازهای فضایی خدمه دار از خاک آمریکا و نخستین پرتاب ناسا با سه سازمان مختلف در ۲۰ سال قبل است.
این سفر برای ماموریت Crew-۲ با دو فضانورد ناسا، یک فضانورد سازمان فضایی اروپا ESA و یک فضانورد از سازمان هوافضای ژاپن JAXA برنامه ریزی شده است. مقرر است این سفر در ساعت ۱۱: ۳۰ دقیقه روز پنجشنبه ۲۲ آوریل (دوم اردیبهشت) از مرکز فضایی کندی ناسا در فلوریدا صورت گیرد.
برای پرواز روز پنجشنبه از موشک تقویت کننده قابل استفاده مجدد ماموریت Crew-۱ استفاده خواهد شد و کپسول «کرو دراگون» (Crew Dragon ) همان کپسولی است که در این ماموریت به فضا می رود.
آخرین بار که فضانوردان از سه سازمان فضایی مختلف از خاک آمریکا به ایستگاه بین المللی فضایی رفتند در سال ۲۰۰۲ و با شاتل فضایی«ایندیدور» ( Endeavour) بود. این دفعه آنها با فضاپیمای «کرو دراگون» متعلق به شرکت فضایی اسپیس ایکس به این ایستگاه در حال چرخش می روند.
به دنبال از کار افتادن برنامه «شاتل فضایی ناسا» در سال ۲۰۱۱، اسپیس ایکس در ماه مه سال ۲۰۲۰ با انجام نخستین پرواز آزمایشی خدمه دار به ۹ سال اتکای آمریکا به راکت های روسی برای عزیمت به ایستگاه بین المللی فضایی خاتمه داد.


1400/02/04
12:02:53
5.0 / 5
1016
تگهای خبر: سفر , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین