داغ ترینها: ....

روسیه در سال 2025 از ایستگاه بین المللی فضایی خارج می شود

روسیه در سال 2025 از ایستگاه بین المللی فضایی خارج می شود

کمیاب آنلاین: سازمان فضایی روسیه اعلام نمود این کشور می تواند در سال 2025 از ایستگاه بین المللی فضایی بیرون رود و تاسیسات خود را به دلیل نگرانی بیش از اندازه غیر قابل اعتماد بودن ایستگاه بین المللی فضایی راه اندازی کند.


به گزارش روزنامه دیلی میل، «دیمیتری روگوزین» رئیس سازمان فضایی روسیه گفت کار بر روی نخستین ماژول یک ایستگاه جدید شروع شده است و انتظار می رود در اوایل سال ۲۰۲۵ به مدار برود.
یک مقام ارشد کرملین هشدار داد که به سبب سن ایستگاه بین المللی فضایی، این ایستگاه با «فاجعه ای» روبروست و زندگی اعضای خدمه آن در معرض خطر قرار دارد. ایستگاه بین المللی فضایی تا سال ۲۰۲۵، ۲۷ ساله خواهد شد. این در حالیست که ناسا اعلام نموده است این ایستگاه در اصل برای ۱۵ تا ۳۰ سال طراحی شده است.
روسیه تصاویر و ویدیویی از نخستین ماژول خودرا به اشتراک گذاشت که بخشی اصلی ایستگاه جدید و پیشرفته در حال گردش آنرا تشکیل می دهد. انتظار می رود این ماژول شامل یک هتل توریستی باشد.
سازمان فضایی روسیه «روس کاسموس» تأیید کرد که ایستگاه جدید فضایی آن از پنج ماژول تشکیل شده است که شامل ماژول تجاری است و می تواند چهار توریست را در خود جای دهد.
ایستگاه بین المللی فضایی از ۱۶ ماژول تولید شده است که چهار ماژول با سرمایه روسیه و توسط این کشور تولید شده است، ۹ ماژول از آمریکا، دو ماژول از ژاپن و یک ماژول از اروپاست.
صحبت هایی در مورد اضافه شدن ماژول های تجاری اضافی در آینده به این ایستگاه مطرح است که همچون می توان از ماژول پیشنهادی از شریک تجاری فعلی ناسا به نام Axiom Space نام برد.
ایستگاه بین المللی فضایی که روسیه در قالب یک طرح فضایی بین المللی با شرکت ۱۵ کشور در آن مشارکت می کند، در سال ۱۹۹۸ تولید شده است.
پیش از استفاده از ایستگاه فضایی بین المللی، روسیه از ایستگاه فضایی میر استفاده می کرد که از اتحاد جماهیر شوروی به ارث رسیده بود و در سال ۲۰۰۰ با تصمیم روسیه نابود و در اقیانوس آرام غرق شد.منبع:

1400/02/04
20:45:20
0.0 / 5
695
تگهای خبر: تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(1)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین