داغ ترینها: ....
در همكاری محققان دانشگاه های تهران ، كرنل و ییل صورت گرفت

طراحی و پیاده سازی سیستم سنتز برای شبكه های مبتنی بر نرم افزار

طراحی و پیاده سازی سیستم سنتز برای شبكه های مبتنی بر نرم افزار

به گزارش کمیاب آنلاین در همکاری مشترک محققان دانشگاه تهران، دانشگاه های کرنل و ییل و شرکت اینفوسیس، یک سیستم سنتز برای شبکه های مبتنی بر نرم افزار طراحی و پیاده سازی شد.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، یکی از چالش های مهم صنعتی در طراحی سیستم عامل برای شبکه های کامپیوتری، مدل کردن یک سیستم مجرد بر روی سوئیچ های متعدد سخت افزاری است. این مدلسازی تابحال توسط مهندسان شبکه به صورت غیرخودکار، دستی و با صرف هزینه و زمان بالا انجام می شد.
دکتر حسین حجت، عضو هیأت علمی دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران با دانشگاه های کرنل و ییل و شرکت اینفوسیس در طراحی و پیاده سازی یک سیستم سنتز برای شبکه های مبتنی بر نرم افزار همکاری کرده است.
در این پژوهش مشترک، ابزاری جدید بر اساس الگوریتم های سنتز نرم افزار برای انجام این کار به صورت خودکار طراحی شده است. جهت تست این ابزار در شبکه های صنعتی، بنیاد شبکه های باز (ONF) بعنوان یکی از همکاران پروژه داده های واقعی سیستم های خویش را به اشتراک گذاشت. پس از چند ماه کار بر روی داده های صنعتی، ابزار طراحی شده توانست معیارها و استانداردهای صنعتی را کسب کند. هم اکنون هم مهندسان شرکت اینفوسیس در حال گسترش ابزار جهت استفاده در تولیدات آینده این شرکت هستند.
به نقل از دانشگاه تهران، این همکاری که از بهار سال ۱۳۹۸ شروع شده بود، پس از نزدیک دو سال کار و پژوهش مشترک سال جاری در کنفرانس سیستم های شبکه (NSDI 2021) عرضه شد.1400/02/06
15:39:46
0.0 / 5
890
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان كمیاب آنلاین