داغ ترینها: ....

تعرفه ثبت IMEI گوشی هنگام رجیستری حذف شد

تعرفه ثبت IMEI گوشی هنگام رجیستری حذف شد

کمیاب آنلاین: سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه اعلام نمود از این پس گوشیهایی که از مبادی قانونی بصورت مسافری و تجاری وارد کشور می شوند، برای ثبت شناسه رهگیری (IMEI) در رجیستری، تعرفه ای پرداخت نمی کنند.


به گزارش کمیاب آنلاین به نقل از ایسنا، طرح سامانه شناسایی گوشی تلفن همراه و تجهیزات دارای سیم کارت بعنوان طرح رجیستری شناخته می شود. این طرح با هدف حفظ حقوق مشترکان و جلوگیری از فروش گوشیهای قاچاق اجرا شد. این طرح تمامی برندهای گوشی تلفن همراه موجود در بازار ایران را در بر گرفته و سبب حذف واردات گوشیهای قاچاق و افزایش واردات قانونی گوشی و تجهیزات دارای سیمکارت شد.
از طرف دیگر، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در جلسه شماره ۲۹۶ خود در آبان ماه سال ۱۳۹۸، در اجرای تبصره ماده واحده قانون تعیین تعرفه های خدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مصوب تاریخ ۲۰ خردادماه سال ۹۳ مجلس شورای اسلامی، نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسه رهگیری کالا را برای تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت تصویب کرد.
در این مصوبه، درباب نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسنامه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت، آمده است: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شناسه رهگیری کالا برای تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت (IMEI) را با هدف مدیریت یکپارچه شناسه رهگیری و جلوگیری از قاچاق این تجهیزات، بعد از بررسی یکتایی این شناسه ها در کل کشور و اعتبارسنجی آنها در زیرسامانه همتا و در بستر سامانه جامع تجارت ثبت می کند.
همین طور سقف تعرفه ثبت شناسه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیمکارت، ۳۰ هزار و ۷۴۰ ریال (۳۰۷۴ تومان) برای یک دفعه و در زمان ثبت آن، تعیین شد. این تعرفه از اشخاص حقیقی و حقوقی که در قالب قوانین و مقررات مجاز به واردات یا ثبت شناسه این تجهیزات هستند، در زمان ثبت در سامانه همتا ستاندن می شود.
چنانچه یک کالا دارای بیش از یک شناسه رهگیری باشد، ثبت همه شناسه های آن در حکم ثبت یک شناسه است. همین طور بمنظور رونق تولید و پشتیبانی از تولیدکننده داخلی، این تعرفه شامل تجهیزات تولید داخل که قابلیت نصب سیمکارت دارند، نمی گردد.
در صورتیکه این تعرفه تا اختتام فروردین ۹۹ قابل اعمال بود، سامانه اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه (رجیستری) اعلام نمود باتوجه به پایان زمان مصوبه ی ۲۹۶ کمیسیون مقررات در خصوص دریافت مبلغ ۳۰۷۴۰ ریال بابت تعرفه ی "خدمت ثبت شناسه رهگیری تجهیزاتِ با قابلیت نصب سیم کارت"، از شروع اردیبهشت ماه، تمامی دستگاه هایی که از مبادی قانونی بصورت مسافری و تجاری وارد کشور می شوند، مشمول پرداخت تعرفه فوق نیستند.
منبع:

1400/02/07
18:39:27
5.0 / 5
738
تگهای خبر: اجرا , الكترونیك , بازار , تلفن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لینک دوستان كمیاب آنلاین